Literatura k Visual Basic

Od: Datum: 14.07.14 10:47 odpovědí: 5 změna: 16.07.14 06:17

Dobrý den.

Budu asi nucena rychle se naučit aspoň základy práce s Visual Basicem pro Microsoft Office (bohužel 2003). Asi budu potřebovat pro Excel i Access. Mohl by mi někdo znalý doporučit jakou literaturu se pokusit sehnat? Pokud možno tzv.

blbuvzdornou - už mám svoje leta a do hlavy už nové věci hůře dostávám.

PS. Předpokládám, že nějaký novější programový prostředek pro windowsy zdarma není. Za penízky mám k dispozici jen tohle.

Děkuji a přeji stálé zdraví .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.14 12:10
avatar

Co myslíte programovým prostředkem pro windowsy zdarma? Něco, co se váže k VBA (tedy k té verzi VB, která je uvnitř officů)? Nebo chcete jakýkoli libovolný prostředek a VB a Office jste vybrala pouze proto, že je tam už máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.14 13:10
avatar

jak už padlo o jednu radu výše, ve vašem případě se nejedná o Visual Basic, ale o VBA, Visual Basic for Applications. Máte ho zdarma rovnou ve vašem MS Office. Stačí si ho otevřít.

Ale jinak se obávám, že si užijete, tak jako si užili všichni vaši předchůdci. Programovat ve VBA není zase tak snadné, jak vám možná někdo řekl. Čeká vás tvrdý boj s vaším vlastním PC, ale dá se vyhrát.

Jako literaturu bych vám doporučil nějakou starší příručku Excel + VBA, které se běžně vyskytují v knihovnách. Novou nekupujte, aspoň ne hned na začátku. Není to nutné. Za posledních 10 let se ve VBA nezměnilo skoro nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 08:35

Dobrý den.

Děkuji za odpověď. Špatně jsem se vyjádřila - jedná se o VBA. Jak moc tvrdý boj to bude? Už jsem něco zkoušela, ale skonila jsem u toho, že potřebuju např. vyžádat od uživatele datum a na základě něho něco udělat. Potřebuju vědět, jaké funkce a procedury mám k dispozici, jaké objekty a vlastnosti atd. Proto ten dotaz na konkrétnější literaturu.

Stálé zdraví a pěkný den přeju.

Od: jir®
Datum: 16.07.14 05:22

http://www.microsoft.com/en-u…download/details.aspx?id=7273

kompletní reference od Microsoftu k verzi Excel 2003 VBA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 06:17

Nebojte, není to až taková hrůza. A jsou i internetové zdroje. Googlem jsem našel třeba tohle: http://office.lasakovi.com/ex…l-kurz-vba-on-line-zdarma/#01

A taky máte rádce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.