Přesun souborů z Noutbůku do PC

Od: Datum: 12.07.14 13:52 odpovědí: 30 změna: 13.07.14 17:08

Zdravím.

Poradil by mi někdo prosím jak mám spojit noutbůk s počítačem abych mohl přesunout všechny soubory z jednoho do druhýho?.?.? Abych nemusel postupně přetahovat soubory na flešku a pak zase z flešky do druhýho přístroje. Prej by to šlo přes kabel RJ45. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 14:08

Urcite mate doma nejaky router, kterym jste pripojeny na Internet.

Ten router ma typicky 4 zdirky na 4 pocitace. Zapojte do nej tedy jak notebook tak i PC, nastavte sdileni dat ve Windows a uz pretahujte.

Pro prime propojeni obou pocitacu byste potrebovat tzv. křížený síťový kabel. Síťovému kabelu nekdo nespravne rika RJ-45. V každém případě ale musí být křížený. Jestli ale mate ten router (jako ze skoro na 100% ano), tak je jednodussi k nemu pripojit oba pocitace beznymi primymi (tj. nekrizenymi) kabely.

Ohodnoceno: 0x

Od: lujs®
Datum: 12.07.14 14:27

Připojenej sem, teď ještě kde se nastavuje to ,,sdílení dat"?.?.?

doplněno 12.07.14 15:02:

Nevím proč mi sem házíte odkazy na stránky o kterejch absolutně nic nevííím a ještě jsou v angličtině.

Dotaz zněl jinak.

Datum: 12.07.14 16:04

Ovladaci PanelSit a sdileni dat a tam uz si pak nastavte, co chcete sdilet (asi cely disk C: a mozna cely disk D: nebo co mate). Nastavte si to bez hesel.

Datum: 12.07.14 14:52

Co já vím, tak dnešní síťové karty už křížený kabel nepotřebují. http://en.wikipedia.org/wiki/…ver_cable#Automatic_crossover

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.07.14 16:10

Ja vim, ze to GigE hulaka na vsech pinech, jenze my nevime, co za porty ma tazatel na svych strojich. Na tom notebooku to klidne muze byt nejaky 100Mbps port, ktery automatic crossover neumi a najednou mu budu posilat vystup do vystupu *sok*

Datum: 12.07.14 14:47

Pokud to budeš dělat často a máš připojení k internetu, zkus dropbox nebo copy

Datum: 12.07.14 16:02

Tohle je blbost. Proc by to hazel na Internet a pak to zase stahoval, kdyz si to muze honit pres domaci siti nesrovnatelne vyssimi rychlostmi?

Datum: 12.07.14 16:29

lmgify ale jak se to dělááá?.?.,

Datum: 12.07.14 16:45

Mate uz oba pocitace pripojene do toho routeru? Pak uz staci jen nastavit to sdileni dat, jak je popsano vyse.

Datum: 12.07.14 16:45

Kde se to nastavuje?!?!?!? A hlavně jak?!?!?!?!?

Datum: 12.07.14 16:52

Zkuste si precist treba tento navod nebo si na Googlu vyhledejte jine navody ("nastaveni sdileni dat mezi pocitacemi" nwbo "nastaveni sdileni dat Windows").

Datum: 12.07.14 17:18

To je na mně moc složitý. :( :(

Datum: 12.07.14 17:40

A ja si myslel, ze je to tam napsane az moc jednoduse *sok* Jednodussi navod na zprovozneni site mezi 2 pocitaci vam uz nikdo asi neda. :( Toto reseni tedy zrejme nebude pro vas :(

Datum: 12.07.14 18:06

Když já podle takovejch návodů dělat neumím. Asi mám nějakou poruchu.

Možná podle videonávodu, nevím.

Datum: 12.07.14 16:42

Není to blbost - jednak není omezený domácností (PC doma, NB ve škole nebo v práci) a jednak celá ta synchronizace probíhá zcela automaticky a na pozadí, takže o tom ani neví.

Od: paw®
Datum: 12.07.14 17:27

Tez se pripojuji k tomuto reseni. Vzledem k dotazum tazatele je toto nejjednodussti zpusob. Zaregistrovat se na strankach a nainstalovat si na PC a NB programek jiste zvladne. Po pretazeni douboru pogramek odinstalovat a hotofson. Sam toto pouzivam, ac mam mezi PC a NB superrychle pripojeni, tak delat synchronizaci pres vice stroju jak 2, nastavovat sdileni apodobne je dosti casove zdlouhave.

Vsichni ostatni ji doporucuji reseni jako kdyby se ptala "nejezdi mi auto, co s tim"a odpoved je "zhodte hlavu a podivejte se na ventily". Pro znaleho cloveka trivialita, pro BFU neresitelny problem.

No a pak leda ta flashka.

Datum: 12.07.14 17:35

V noutbůku mám asi 70-80 giga dat a potřebuju je dostat do počítače. Nechce se mi to dělat přes flešku protože bych na tom strávil 2 dny.

Od: jmlc*
Datum: 12.07.14 17:35

já to vždy řešil redukcí a přímým napojením - mám redukci z 2,5" disku do USB, napojím to na USB3.0 a prostě z toho udělám "flešku"...

Redukce za kilčo, šroubovák, jinak není třeba nic.

Datum: 12.07.14 17:38

Jmlc: za 1. vůbec nevím o čem mluvíte a za 2. nemám ext. disk. Kdybych ho měl tak se na todle vůbec neptám !.!.!

Datum: 12.07.14 17:48

http://aukro.cz/externi-ramec…2-5-sata-usb-i4393448737.html

vyděláte HDD z NTB, dáte do rámečku, napojíte přes USB k PC

Datum: 12.07.14 17:51

Hmmmm tak to mi taky k ničemu není.

Datum: 12.07.14 17:54

používám to často - HDD na NTB je pod krytkou se dvěma šroubky. Vymontuju, napojím přes tento externí box, přesunu z nebo do HDD třeba 60 GB, namontuju zpět.

Pokud je propojení domácí sítě pro vás problém, toto bylo nejjednodušší řešení.. Jinak můžu jen doporučit nějakého IT s fakturou na hodinu 350,- bez DPH

Datum: 12.07.14 19:18

Pokud má v počítači řadič SATAa zdroj s odpovídajícím konektorem, je jednodušší koupit SATA kabel za cca. 50 Kč a disk připojit přímo jako interní.

Datum: 13.07.14 14:42

Ano, takhle to delame my profesionalove, kteri nejsme lini rozdelat PC. Je to jeste rychlejsi pro vetsi objemy dat, nez to tahat pres gigabitovou LAN :)

Jedine mozne zrychleni je, kdyz ma clovek uz v PC ramecek pripojeny na SATA a jenom ten disk vlozi do toho ramecku (hot swap) *smich*

Datum: 12.07.14 18:11

takže asi zněl dotaz přesně takto - pro ostatní ...

Lze napojit do dvou PC kabel RJ45 a tím je propojit "jakoby" jen připojit další HDD a přesunovat v oknech myší mezi diskem C z NTB a diskem C na stolním PC?

Asi ne...

Datum: 12.07.14 18:21

Ne, ale lze timto kabelem se sdirkou RJ45 propojit dva pocitace a soubory pretahnout.

Datum: 12.07.14 18:22

Dobře ale jak mám postupovat?.?.?

Datum: 13.07.14 14:40

Na obou PC by se v takovem pripade musela nastavit kompletne TCP/IP, coz je radove slozitejsi nez si to nechat poslat pres DHCP z routeru a pak by se stejne jeste muselo nastavit sdileni a to uz tazatel psal, ze nedokaze.

Bohuzel to vidim na tu flashku nebo pocitacove znalejsiho kamarada :(

Datum: 13.07.14 15:16

bod a souhlas *ee*

Datum: 13.07.14 17:08

Tak sem to začal řešit přes flešku. Bohužel mi teď nejde zapnout noutbůk(je to stoletej krám) takže to nebude trvat 2dny ale tejden.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.