Synchronizace času, protokol NTP, jak na to?

Od: Datum: 11.07.14 15:28 odpovědí: 8 změna: 11.07.14 17:18
avatar

Zdravím, potřebovala bych nějak jednoduše vysvětlit jak mám udělat tohle, vůbec to nechápu: Pro synchronizaci času svého počítače můžete použít protokolu NTP a NTP serveru Fakulty informatiky MU (návod), proti kterému je synchronizován i IS.

Všem děkuji za rady. Anzionka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 16:08

Zdravím,

spíše než přes příkazový řádek pro Vás bude asi jednodušší když to provedete následujícím způsobem. Pakliže máte Windows což předpokládám tak klikněte pravým tlačítkem myši na hodiny na hlavním panelu a dejte "Upravit datum a čas" přepněte se na kartu "Čas v Internetu" a dále klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Do řádku "Server:" Zadejte...

time.fi.muni.cz

...a klikněte na tlačítko "Aktualizovat nyní" a v okamžiku byste měla mít čas synchronizovaný s "muni". Pak už jen stačí vše potvrdit tlačítkem "OK". :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 11.07.14 16:25
avatar

V XP je zmíněná záložka "Čas v Internetu" odlišná, ale celkem intuitivní. Stačí dostat se do ní a dál už to půjde samo (zaškrtnout "Automaticky synchronizovat ...", pak přepsat adresu serveru a stisknout "Aktualizovat").

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 16:32

Máte pravdu a díky za upozornění. Mířil jsem to především na Windows 7 a na jeho předchůdce Vista a nástupe 8. S XP už jsem se nepotkal cca 3 roky tudíž mi úplně vypadlo, že je to tam trochu odlišně a nesouhlasí to přesně dopodrobna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.07.14 16:27
avatar

Moc a moc děkuji. *palec*

Datum: 11.07.14 16:33

Není vůbec zač. Rádo se stalo. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 16:53
avatar

A stačí to synchronizovat jednou a je to navždy?

Datum: 11.07.14 17:01

Je to navždy... Tedy dokud nastavení zase nezměníte. :) Automatická aktualizace bude standardně provedena vždy po týdnu. Častější interval pak jde nastavit v systémovém registru.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 11.07.14 17:18
avatar

Jen doplním, že ta synchronizace času není životně důležitá. Jedná se o běžnou internetovou službu. Existují spousty časových serverů, ty si nějaký můžeš vybrat (v tomto případě ten z muni) a počítač si podle něj občas seřídí hodiny (a případně datum ), pokud bude funkční spojení. Kdyby byl počítač třeba rok mimo připojení k internetu, nic moc by se nedělo, jen by se mu asi o trochu zpozdily nebo předeběhly hodiny (a pořád by bylo možné je seřídit ručně), zkrátka jako v předinternetových dobách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.