Záchrana dat

Od: Datum: 10.07.14 12:09 odpovědí: 3 změna: 10.07.14 12:54
avatar
Dobrý den.
Po nedávné změně v msconfig, kde jsem zakázal pár zbytečných aplikací po spuštění a nastavil systém tak, aby využíval obě jádra procesoru a paměť 4Gb, se mi PC odmítá spustit a hned po uvítací obrazovce mne obdaří svou modrou obrazovkou smrti. Z tohoto ošemetného důvodu jsem se rozhodl pro reinstalaci systému, který už je stejně zafragmentovaný od paty až k hlavě. Jenže se vyskytl problém. Záchrana dat před záhubou (především fotky). Existuje jiná cesta než zapojení HDD do jiného PC? Jaká?
Srdečně děkuji za rady a pomoc, W

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 12:51
avatar

Elegantní možnost je spustit OS z CD, DVD, USB flash... Osobně mám nejradši bartPE Win.XP, oblíbné je LiveCD Ubuntu. Ale je toho spousta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 12:51
avatar

Pro novou instalaci nemusíte disk formátovat, můžete stávající systém přeinstalovat novým na tu samou partition. Sice tam bude bordel, původní instalace přesunuta do /Windows.old, stejně tak dokumenty a podobně, ale to na tu chvíli nevadí. Fotky zazálohujete někam bokem, na externí disk, na internet.. a posléze windows přeinstalujete znovu, načisto a s formátem.

Nakonec tohle můžete provést i z livecd linuxu, pokud ho teď máte jak/kde stáhnout a vypálit. Spustíte z něj systém, provedete zálohu a je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 12:54
avatar
Asi to budu muset provést s tím liveCD, protože pro Windows nemám dost volného místa.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.