Vytvoření pruhu ve wordu

Od: Datum: 05.08.14 14:15 odpovědí: 4 změna: 05.08.14 17:33

Jak vytvořím barevný pruh ve word, např pod nadpisem aby byl na celou stránku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 15:03

Variant bude určitě víc. Třeba: Vložení -> Tvary -> Obdélník a pak už si jen vybrat barvu obrysu a výplně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 16:14
avatar

Já bych to asi řešila úpravou stylu nadpisu. Zvolila bych dolní orámování, zvolila výšku a barvu rámu a styl bych si uložila do šablony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 16:23

JJ. Zjevně je víc variant, já zvolil tu nejprasečtější. Vy profi a elegantní. Ale jak to roztáhnete na celou šířku stránky, viz. zadání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.08.14 17:33

Jednoduše:

a) slovo, nebo nadpis, pod kterým chcete mít čáru přes celu šířku papíru označíte, kliknete na Formát, v tom na Ohraničení a stínování, zvolíte si Styl (plná čára, čárkovaná, čerchovaná, dvojitá, apod), zvolíte si Barvu (nebo necháte automatickou černou) a pak Šířku čáry od 1/2 bodu až po 6 (ve starším wordu). Pak v okénku vpravo kliknete jestli má být čára nahoře nad slovem, dole, vlevo, vpravo, nebo kde to chcete a pak použít na Odstavec. Kdyby to bylo na Slovo, bude to na jedno slovo.

b) Další možnost je dát si do místa nadpisu Tabulku, jediný řádek, jednu buňku přes celé, do tabulky vložit nadpis a upravit orámování a vyplnění tabulky, takže můžete mít podtržený celý řádek nebo celý odstavec, orámovaný, vyplněný barvnou nebo šedivým podkladem, atd, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.