Alternativní toner, zkušenosti

Od: Datum: 03.07.14 21:41 odpovědí: 5 změna: 29.11.16 15:59

Ahoj,
zvažuju koupit originál, cenový rozdíl není zase tak veliký. Přesto se zeptám.
Jaké máte zkušenosti s alternativními tonery?
Díky.

Tabulka cen, jednoho prodejce...

typ; vyrobce; cena czk
TN-2010; original; 927
TN-2010; Printline; 649
TN-2010; Print IT; 620
TN-2010; Peach toner; 770

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 03.07.14 23:13

Ako byvaly servisny technik (5,5 roka) Canon,HP,Panasonic a trochu Epson,Minolta,Sharp vacsinou len zle.

1.)Problemy s fixaciou obrazu (rozne defekty biela nieje biela ale siva,cierna nieje cierna ale sivocierna,)

2.)Vyrazne opotrebenie dielov tlaciarne v pripade ze natrafite na vadny kus cartridge.(fixacia,prevodovka-vylamane zuby na oz.kolesach tlaciarne lebo sa tazko otacaju prevody v cartridge)

3.)Prierazy vysokeho napatia-toner je el.vodivy

4.)Sypanie do drahy papiera a tym padom cela tlaciaren,podavacie a posuvne mechanizmy,elektronika-toner je vodivy a pri vysokom napati vznikaju prerazy.

5.)Aj zvukove efekty vrzganie,piskanie

6.)Vysledok original vs.nahrada pri plnofarebnej tlaci (fotografie) a to sa ani nebavme o farbostalosti.

7.)Vyrazne opotrebenie fixacnej jednotky --ci je to uz valec alebo folia.Niekedy sa neda vymenit iba folia ale len cele aj s vykurovacim telesom a to uz sme na cene novej tlaciarni (v segmente tych najlacnejsich tlac a multifunkcia).

8.)To co usetrite nasypete do servisu.

9.)Poradim vam ako usetrit.Musite mat doma tu istu tlaciaren ako v praci.Ak mate original tonery v praci,tak mate vystarane...zvysok si domyslite...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.14 23:19

až na bod 9 souhlas; v práci máme jiné tiskárny, a že jich je ...

Od: lojzik16
Datum: 29.11.16 10:08

Já teda rozdíl nepoznávám. Používám alternativní tonery již řadu let a nesetkal jsem se s výše uvedenými problémy. Úspora proti orinálům je obrovská.

doplněno 29.11.16 13:47:

Ještě bych chtěl dodat, že není alternativní toner jako toner. Doporučuji nakupovat ideálně podle zkušeností známých nebo vlastních.

Datum: 29.11.16 15:51

Tak když už oživujem 2roky staré téma, tak taky něco připíšu U nás je zkušenost taková, že musíme vypisovat veřejné e-aukce na tonery (cca na 100tis). Samozřejmě, že rozhodující je pro vedení cena a tak vyhrávají firmy, jenž nemohou dodat nic jiného než alternativy. To, že jich polovinu vyreklamujem a je s tím tolik práce navíc už nikoho nezajímá, takže výše popsané body sedí dnes více než před těmy 2lety - hlavně bod 8. Je uplně super ušetřit na toneru pár stovek, ale při rozbití vypláznout pár tisíc a to i přesto, že je to nová tiskárna v záruce, protože servis neuznává servisní opravy, když je použit neoriginální toner. Vivat šetření !

Datum: 29.11.16 15:59

Taky přihodím zkušenost. Za dva roky jsem na toneru ušetřila tolik, že si za chvilku můžu koupit tiskárnu novou. A to jsem prvního půl roku kupovala origoš. Když jsem zjistila, že vydrží 6 týdnů; a že neorigoš vydrží dvakrát déle za poloviční cenu - měla jsem hned jasno...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.