Problém s načítáním stránek s VDSL ve Win 8.1

Od: Datum: 02.07.14 13:23 odpovědí: 3 změna: 03.07.14 19:03

Dobrý den,

mám (alespoň podle mého) docela kuriózní problém a už fakt nevím, co s tím, proto prosím o radu zde. Mám PC s Windows 8.1 a měl jsem internet ADSL od O2 a vše fungovalo bez problémů.

Nedávno jsem přešel na internet VDSL od O2 a začaly problémy. Zapnu PC, internet chvíli funguje normálně a po chvilce se stane to, že se přestanou načítat stránky (viz příloha). Data ale zřejmě stále "tečou", jelikož Outlook, Skype i různá cloudová úložiště mi normálně fungují, akorát stránky se nenačítají.

Musím buď restartovat PC, vypnout a zapnout router nebo stačí, když pouze vytáhnu a znovu zapojím síťový kabel do routeru. Zajímavé je, že k tomuto routeru mám připojený ještě jeden počítač s Windows 7, jeden notebook s Windows Vista (přes WiFi) a mobilní telefon s Androidem. Na všech těchto zařízeních to funguje bez problémů, pouze na mém PC ne.

Zkoušel jsem už snad vše, resetovat router do továrního nastavení, vyměnit síťový kabel, vyměnit síťovou kartu v PC, odinstalovat antivirus, vypnout firewall, proxy server a problém stále přetrvává.

Přeinstaloval jsem tedy systém na Windows 8 a zdálo se, že problém je vyřešen. Vše fungovalo bez problémů až do doby, kdy jsem ze Storu stáhnul aktualizaci na Windows 8.1. Zdá se tedy, že problém je někde ve Windows 8.1, ale fakt nevím kde, když s ADSL to normálně fungovalo. Že by Windows 8.1 nebyl kompatibilní s internetem VDSL od O2, nevím, přijde mi to hodně zvláštní.

Nenapadá tedy prosím někoho nějaké řešení? Není třeba ve Windows 8.1 nějaké zabezpečení, které ve Windows 8 není a které by mohlo tento problém způsobovat?

Děkuji za všechny nápady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wpw
Datum: 02.07.14 13:28

Aktualizoval jste firmware ve vašem routeru? Je Váš PC kompatibilní s W8.1? Máte W8.1 plně aktualizovaný?

Ohodnoceno: 0x

Od: lmgify
Datum: 02.07.14 13:47

PC (s libovolnou verzi Windows) je nejake ADSL/VDSL ukradene. Vubec ho nevidi. Komunikuje jen prostrednictvim Ethernetu s routerem (ktery pak zcela nahodou preposila data dale pres nejake to DSL, ale to uz PC nevidi a je mu to jedno, protoze ma od routeru potvrzeni, ze data prevzal spravne).

Chyba bude nekde v aktualizaci na 8.1, resp. ve verzi prohlizece, ktery se aktualizaci instaluje. Internet zjevne funguje (muzete stahovat postu a pouzivat Skype).

Ohodnoceno: 0x

Od: xmira
Datum: 03.07.14 19:03

Zdravím,

díky moc za rady, na jednom PC fóru mi ještě poradili změnit DNS na Google, tak jsem to vyzkoušel a už druhý den to funguje, tak to možná bylo tím...alespoň doufám.

Díky moc za rady

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.