Nákup na Steam

Od: Datum: 30.06.14 18:02 odpovědí: 3 změna: 30.06.14 18:40

Zdravím.

Určitě je tu někdo se zkušeností nakupování na Steamu. Zase mají velké slevy.

Já jsem v tomto směru pole neorané Jak je to s tím, že jsou ceny v eurech? To musím platit v eurech? Nebo se to přepočítává a mě to z karty odejde v korunách? Případně musím mít povolené zahraniční platby? Někde jsem o tom něco zahlídl na netu.

Děkuji předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 18:04

Pokud Vaše karta umožňuje nákup na internetu, tak normálně prodejci přidjou eura a Vám se odečtou peníze v korunách podle aktuálně platného kurzu. Na STEAMu nakupuji relativně často a bez problémů.

Nevím jak které banka, ale u AirBank (ani předtím u ČSOB) jsem nikdy problém neměl a nic speciálně nepovoloval.

Ohodnoceno: 3x

Od: pepr®
Datum: 30.06.14 18:21

Mám spořku. Co poplatky za převod měny? Nejsou? Taky jsem to někde na netu zahlédl. Ale bylo to staršího data.

doplněno 30.06.14 18:53:

@dzordz: Já vím *smich* Přišel jsem na to náhodou včera večer. A dnes se k počítači dostal taky celkem pozdě. Mám vybráno zatím FarCry3. Ale kdyby to nevyšlo, tak se svět nezboří.

doplněno 30.06.14 19:41:

Á tak nic *smich*

Nestihnul jsem to.

Přihlásit na Steam ... najít heslo ... hláška "Přihlašujete se z jiného PC, zadejte kód co jsme vám poslali na email" ... stáhnout emaily... zadat kód ... zadejte idetntifikaci prohlížeče pro secure cosi ... Co to sakra po mě chce? ... po pátém přečtení - aha - Nějaký jakýkoliv název ... přihlášení ... vyberte platební metodu ... zadejte fakturační údaje ... tam jsem to už 1,5 min před koncem vzdal. Snad jindy. Není všem slevám na Steamu konec :-D

I tak děkuji kolegům za rady. Body rozdány ;)

Datum: 30.06.14 18:40

Pravděpodobně jediným poplatkem bude to, že je nákupní a prodejní kurz jiný, jako ve směnárnách. Nebo kouknout na sazby ČS.

Případně můžete místo přímé platby kartou platit přes paypal a pak se to řídí poplatky jejich.

Ale teda máte co dělat, řešíte to poslední den, dvacet minut a slevy nebudou :P

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.