Nádržka přebytečného inkoustu

Od: Datum: 29.06.14 14:43 odpovědí: 7 změna: 30.06.14 08:53

Upozornění pro resetery :-D

První fotka zobrazuje spodek mechaniky tiskárny je na něm ulpělé blátíčko za zaschlého inkoustu, druhá fotka je detail hadičky z které má inkoust odkapávat do absorbentu, je zcela ucpaná a neprůchodná. Třetí foto je detail plastového kolínka, které spojuje dvě hadičky, díky ucpání a neprůchodnosti vývodu hadičky začal inkoust prolínat kolem tohoto kolínka.

Výsledek? Čištení trysek nefunkční? Majitel tiskárny laboroval s čištěním hlavy mimo tiskárnu tak dlouho, až jí oddělal. Nehledě na to, že ucpání hadiček, způsobí téměř okamžitou nemožnost tisku a trysky zdaleko nemusí být zaschlé, proč? To teď nebudu rozvádět...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 29.06.14 14:49
Od: lego®
Datum: 29.06.14 16:09

A otazka za 100 bodu zni?

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 29.06.14 16:22

otázkou je,proč tam není nádržka, která se dá vyměnit, třeba jakou plotru?

Datum: 29.06.14 16:24

Není to otázka, ale upozornění. Chtěl jsem to vložit do příslušného vlákna, které se hemží radami jak resetovat tiskárnu aby nehlásila "nádržka přebytečného inkoustui je plná", ale zahlásilo mi to, že otázka je už stará i když poslední "moudrý" příspěvek je 4 dni starý. Tak jsem to dal zvlášť. Takhle dopadnou všichni co bezmyšlenkovitě resetují - viz. foto. Upozorňoval jsem na to mnohokrát, ale nikdo to nebere moc vážně

Dnes jsem měl možnost jednu takovou tiskárnu rozebrat a nafotit, snad to bude přesvědčivější :-D

doplněno 29.06.14 18:06:

Odpověď je jednoduchá - plotr není proti tiskárnám této kategorie "spotřební"

Datum: 29.06.14 18:25

no plotr není spotřební, ale mic by se výrobci nestalo, kdyby to tak udělal. O moc dráž by to nevyšlo...

Datum: 29.06.14 18:34

Samozřejmě, že by to nevyšlo dráž, ale kdyby tam tu nádržku dal připravil by se o docela šikovné a nenápadné "kurvítko" a to je právě u "spotřebních" výrobků zcela běžné

Běžný uživatel musí kvůli takové 3.14čovině tiskárnu odnést do servisu a zaplatit, nebo vyhodit a zakoupit novou. Málokdo tiskárnu rozebere a absorbent vypere. Na této tiskárně už je k jakýmkoliv krokům stejně pozdě, odnesla to tisková hlava a ta stojí 1500-2500Kč a to se moc nevyplatí...

doplněno 30.06.14 09:25:

Tiskárna toiž nečistí trysky jen když čištění zvolime v menu, ale v pravidelných intervalech stírátkem otírá povrch hlavy a v delších intervalech pravidelně odsává. Pokud se ucpe odsávací čerpadélko (což se stane když je zanesený absorbent), přestane tiskárna tisknout, ne protože se ucpou trysky, ale mokrý povrch trysky pikokapičkami "neprostříknou", pak zpravidla dojde k upečení trysek a hlava je na vyhození.

Datum: 30.06.14 08:53

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.