Potřebuji poradit se vzorcem v MS Excel

Od: Datum: 27.06.14 08:41 odpovědí: 2 změna: 27.06.14 17:07

Zdravím, prosím Vás potřeboval bych poradit jak docílit toho, aby mi excel počítal data po kvartálech, letech, měsících.
Abych problém upřesnil, tak se více rozepíšu.
Mám tabulku ve které je asi sto hodnot, které jsou přiřazené k určitým datumům. Tzn. datum, hodnota v Kč, popis. Jedná se o tabulku rozpočtů. S tím, že se některý z datumů v tabulce vyskytuje vícekrát a je k němu třeba připsána stejná částka, ale musí být rozepsán na jiném řádku, neboť se jedná o nákup jiné věci. Zkoušel jsem to řešit pomocí kontingenční tabulky, ale právě problém mi nastal při stejném datumu a stejné částce. Výsledkem a tím co potřebuji je, aby se mi vypsalo kolik celkem peněz je v rozpočtu po měsících, kvartálech a letech. Chtěl bych také, aby tabulka pracovala s daty, které budou i dále přibývat do budoucnosti. Budu rád za každou radu. Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martink*
Datum: 27.06.14 08:56

Dobrý den, já to dělám zapomocí funkce

http://office.microsoft.com/c…funkce-sumif-HP010062465.aspx

Pokud jste zkušenější dáte složitější vzorec raz dva. Pokud nemáte rád složeniny tak doporučuji vytvořit pomocné sloupce, které skryjete a do kterých budete počítat pomocné výpočty. Například kvartál, rok nebo měsíc.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.06.14 17:07

Dobrý den.

Funkce "KDYŽ" dokáže zázraky ;)

Jinak můžete použít více kontngenčních tabulek, ze kterých se pak budou tahat data do jiné tabulky.

Být v práci, tak Vám to řeknu, myslím funkce Countif, ale boty bych na to nevsadil...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.