Životopis a v čem ho napsat

Od: Datum: 26.06.14 15:19 odpovědí: 8 změna: 26.06.14 19:42

Zdravím, když chci poslat životopis na nějaký inzerát o volném pracovním místě,

V jaké verzi wordu ho mám napsat?

jaksi jsem to nikde nenašel, všude psali pouze wordu

Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 15:30

Já bych ho napsal v LibreOffice a uložil jako doc (resp. jako pdf). Vyžadovat konkrétní verzi wordu je donebevolající.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 26.06.14 15:38

Takový problém by mne ani nenapadl, píšu v tom co mám.

Ohodnoceno: 0x

Od: betaraybill*
Datum: 26.06.14 15:45

Já ho mám v pdfku. To snad dnes má každý počítač a pokud ne není to firma kde bych chtěl dělat tedy socka

Datum: 26.06.14 15:46

Souhlasím s Jethrem: Použijte Libre Office a životopis zašlete ve formátu PDF. Dokument DOC/DOCX se může "rozjet" (spousta uživatelů má jiné nastavení než budete mít Vy). Formát PDF se zobrazí všem stejně bez ohledu na to, jaký operační systém kdo používá a bez ohledu na to, jaká písma má nainstalována.

"PDFko" má ještě jednu výhodu. Příjemce do něj na rozdíl od DOCPDOCX/RTF nemůže zasahovat a upravovat (tedy může, ale není to tak jednoduché, musel by mít nainstalován speciální software - už by to bylo složitější).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.14 15:47

Můj názor je následující.

Posílám-li jakoukoli písemnost - dokument, který nebude (nebo nemá) příjemce editovat, dávám vše do formátu *.pdf*. Tím se zcela vyhnete problémům nekorektního zobrazení dokumentu příjemcem.

doplněno 26.06.14 15:49:

Ivezes to výše napsal o pár vteřin přede mnou.

Ohodnoceno: 1x

Od: nezkuseny19
Datum: 26.06.14 16:56

děkuji všem, měl bych ještě 2 dotazy

když chtějí i fotku, mam jí dát přímo do toho životopisu, někam vpravo nahoru nebo dát do emailu jako přílohu?

druhý dotaz: motivační dopis mam taktéž napsat do PDF nebo jako email a k tomu příloha životopis?

Datum: 26.06.14 19:01

Fotku bych dal do životopisu a motivační dopis napsal taktéž do pdf (pokud má mít nějakou štábní kulturu).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.14 19:42

Posílal jsem v odt ale stalo se 2x že neměmli progrym na otevření,tak jako normální txt nebo v PDF

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.