Flashdisk a obraz souboru

Od: Datum: 25.06.14 17:42 odpovědí: 12 změna: 27.06.14 14:17

Dobrý den, prosím poraďte mi jakým způsobem uložit na flashdisk obraz zouboru?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 25.06.14 18:20

Co je to obraz z(s)ouboru? Znám jen obraz třeba CéDéčka...

doplněno 25.06.14 19:40:

Aha, to Atárko asi potřebuje mít soubor v nějakém Atárkovském formátu, teď je otázka, co to má být za soubor (nějaký boot?) a v jakém formátu, podle toho by se možná dal najít na netu i konvertor. Ale řešíš docela zajímavý problém :-D

doplněno 25.06.14 20:01:

Šmarjá, co je to za link? *sok* :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 25.06.14 19:30

Jen tak pro legraci jsem vyštrachal 8 bitové Atari a připojil jsem k němu čtečku na SD karty co se má chovat jako disketová jednotka, na kartě má být nahrán ovladač pro tu čtečku a procesor té čtečky si jej má načíst, čtečka je živá, ale k načtení nedochází. V manuálu je nakopírujte obraz souboru xxx do kořenového adresáře SD karty, tak to asi bude nějak jinak

doplněno 25.06.14 19:50:

To je všechno co jsem k tomu našel, tak nevím jestli něco chápu ne zcela správně:

http://raster.infos.cz/atari/hw/sdrive/sdrive.htm

doplněno 25.06.14 19:58:

Už začal nabírat správný směr, tak se snad se někam dohrabu. Ono je potřeba někdy "nakopnout" :-D

Od: lmgify
Datum: 25.06.14 20:06

Z toho, co se tam pise (spravny odkaz), by melo jen stacit naformatovat tu kartu na FAT16 a do korenoveho adresare umistit soubor SDRIVE.ATR

Moc pekna vecicka to je. Velice jednoducha a plne open-source, takze si to kazdy muze postavit. Jine pocitace maji podobne nebo lepsi interfacy, ale kdyz je to na 4-vrstvem plosnaku vsechno v SMT, tak to si doma nikdo nepostavi a moc lidi si to za $100 nekoupi :(

Datum: 25.06.14 21:05

To jsem udělal, ale nic se neděje. Možná zkusím jinou kartu, jsou tam vyjmenované karty z kterýma to chodilo / nechodilo, podportuje to jen klasické SD, takže jen do 2GB a těch moc nemám

doplněno 26.06.14 14:33:

Zatím jsem v pokusech nepokračoval, ale trochu mě zaráží, že na kopírování obrazu disket je v odkazu ukázkové video, tak to asi nebude jen obyčejné zkopírování, problém je, že ty odkazy na videa jsou nefunkční...

Datum: 26.06.14 15:44

Ty obrazy disket se asi bude tykat jen vytvareni obrazu originalnich disket. Ty obrazy pak jen prekopirujes na to SD a z neho to pak bude Atari cist, jako by to cetlo z originalnich disket.

Datum: 26.06.14 21:35

Tak napadá někoho z vás co mám teda ještě vyzkoušet? Prostě mi to nechodí :(

Datum: 26.06.14 22:09

Mas spravne postaveny ten propojovaci kabel? Mackas to tlacitko BOOT? Sviti ti pritom vsechny 4 zlute LEDky? Stahnul se ti spravne ten soubor SDRIVE.ATR z netu?

Vzdycky je moznost, ze neco kolem toho SIO portu po letech odeslo. Funguje Atari normalne nebo treba i s originalni disketovkou?

Datum: 26.06.14 23:15

Kabel mám správně, ono tam zase moc drátů není, zem, +5, data in, data out, a comand. Jestli mám správně stažený SDRIVE.ATR snad ano, nebo taky ne... SIO port chodí, stařičká 5,5´mechanika maká jak o život a kupodivu čte všechny diskety co jsem k tomu objevil. Když to zapnu tak blikne zelená-čtení a pak se rosvítí jedna ze žlutých, podle polohy DIP switche a to je všechno...

Datum: 27.06.14 01:33

Podle toho, co jsem cetl, musi clovek zmacknout to tlacitko BOOT, aby se mu natahl ten program SDRIVE.ATR. Zaroven pritom sviti i ty 4 zlute LEDky. Co ti to dela, kdyz zmacknes ten boot?

Datum: 27.06.14 01:37

Nevim, jak presne XE/XL ma bootovat z disketovky, ale predstavoval bych si neco takoveho: zapnout Atari, vlozit SD kartu, zmacknout BOOT, resetovat Atari (ma reset tlacitko nebo nejake jine tlacitko, ktere rika "nabootuj z disketovky"?) a melo by se nabootovat z te SD karty. *nevi*

Datum: 27.06.14 02:08

Sorry, ted jsem si vsiml, ze ta krabicka ma RESET tlacitko *zed*

Takze zapnout Atari, vlozit SD kartu, jestli tam jeste neni, zmacknout tlacitko BOOT, pustit, pak zmacknout RESET tlacitko a na monitoru by se ti mel objevit ten obsluzny program. Jinak opravdu uz nevim :(

Datum: 27.06.14 14:17

To jsem všechno zkoušel, navíc RESET tlačítko na Atari nefunguje zcela jako reset, pro BOOTování z originál dosketovky se nic nemačká a po zapnutí počítače se natahne Basic a DOS , pokud se před bootováním stiskne OPTION vyřadí se Basic.

Každopádně ty ledky a tlačítka, DIP switch dělá to co má, ale z té karty se nic nenatahne, prostě myslím, že finta bude v tom uložení na kartu i když ten obslužný program by nemělo číst Atárko do sebe, ale ten Atmel a ten začne komunikovat SIO protokolem, takže Atárko to pobere bez nějakého speciálního obslužného programu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.