Anténa na chytání wifi na střeše

Od: Datum: 24.06.14 15:43 odpovědí: 3 změna: 25.06.14 11:31
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli když jsem se sousedem dohodli. On má wifi no a mě teda napadlo, že bych mohl mít přeci svúj router, abych měl větší signál. Spousty poskytovatelů internetu fungujou na tom, že mají vysílač wifi a ty zákazníci mají na střeše anténu a ta vede do routeru. Mohl bych to takhle mít i já se sousedem? Že by on měl wifi já na střeše anténu, která by pak vedla do mého vlastního routeru? Pokud by to šlo tak jak by se tedy nastavila ta anténa na střeše, aby věděla na kterou wifi se má připojit? Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jipw
Datum: 24.06.14 17:05

Nápad sice dobrý, ale zcela jistě půjde o hrubé porušení smlouvy s poskytovatelem internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 17:48
avatar

Pokud nejde o bezplatné poskytnutí internetu (jak je např. poskytují některé obce), musíte se dohodnout s poskytovatelem připojení (uzavřít smlouvu "na sebe").

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.14 11:31
avatar
Záleží na vzdálenosti. Jestli má on řešený pokrytí svého bytu přes router zkus mu říct ať ho hodí třeba do okna a zkus ho chytit. Když se vám podaří zpárovat zařízení tak ti pak s vytvořením domácí sítě už určitě tady nějaká dobrá duše poradí.
Jak tu ale už několikrát padlo - přečti si pečlivě sousedovu smlouvu abys viděl jak mastná pokuta mu hrozí když připojení dál sdilet.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.