Jaký linux vybrat

Od: Datum: 22.06.14 14:01 odpovědí: 6 změna: 23.06.14 17:13

Zdravím potřeboval bych poradit jaký zvolit linux pro starší stroj pc deska Asus m3a78-em 32bit procesor Amd athlon 2.6 grafika Nvidia geforce gt 520 a 2gb ram ddr2. hd seagate 1.5 tb 7200 ot

Používám na os win prohlížeč firefox který se seká a padá po delším používání a nic ne něho nezabírá.

Místa v pc mám dost tak bych chtěl vyzkoušet na další oddíl ještě linux.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: glados
Datum: 22.06.14 14:09

hlavně mu nepište ccleaner a další... nechci říct co.. at ma aspon tenhle příspěvek uroven

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.06.14 14:15

Co tam je za OS teď? 2GB ram může být málo.

Seká se firefox i po reinstalaci a vytvoření nového čistého profilu? (přes firefox.exe -p)

Jinak linux jen na internet skoro libovolný.

doplněno 22.06.14 20:19:

Nojo, to asi jsou málo. Ony ty prohlížeče v zájmu rychlosti začínají být trochu paměťově nenažrané. V linuxu by to mohlo být lepší, respektive by to mohlo začít zpomalovat až při vyšší zátěži.

Ohodnoceno: 2x

Od: mildaivos
Datum: 22.06.14 14:31

Ted mám os win7a možná ty 2gb ram jsou málo.Jinak když je nainstalovaná nová verze firefoxu nebo flash playeru tak to šlape ale postupem času a vytížení se začíná zpomalovat. Různé čištění ccleanerem nebo třeba vypnutí hardwerové akcelerace taky nezabralo tak jsem částečně přešel na chrome než se rozčlovat firefoxem :)

Datum: 22.06.14 14:29

Linux Mint nebo Xubuntu.

Od: mildaivos
Datum: 23.06.14 15:42

Tak vyzkouším asi to xubuntu a ještě bych se zeptal na paměti. Nechal jsem si vyjet log Aida 64 a na 2gb ddr2 ..skutečný takt je tam hodnota 373Mhz(ddr2) a efektivní taktování 747Mhz jestli je to tak správné nebo jestli už základová deska nepůjde do kytek :)

Datum: 23.06.14 17:13

Je to správně, stačí si zjistit, co znamená zkratka DDR a jak to funguje. Paměť přenáší data i na sestupné hraně hodinového signálu, takže dvakrát za jeden cyklus.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.