Problém s ukládáním dokumentů

Od: Datum: 20.06.14 18:26 odpovědí: 3 změna: 20.06.14 21:43

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc, protože už jsem docela zoufalá. Mám problém s ukládáním dokumentů, když nějaký vytvořím ve Wordu a pak ho chci uložit, najednou se mi to zasekne a s tím i celý počítač tak, že ho většinou musím celý restartovat. Nedělá to jen Word, zkoušela jsem stáhnout i OpenOffice a dělá to to samé. Také nemůžu posílat žádné přílohy v mailech ani na FB, protože se mi opět zasekne celý počítač. Zkoušela jsem s tím dělat už kdeco, ale nic nepomohlo. Napadá někoho, co by to mohlo být a co s tím mám dělat?

Předem děkuji,

Katka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 19:00
avatar

Jaký systém používáte a kolik máte paměti? Jak dokumenty ukládáte? Zkoušela jste místo "Uložit" použít "Uložit jako"? Vyzkoušejte ještě Libre Office, je to novější fork Open Office, přijde mi o něco svižnější než Open Office.

Ještě mne napadá (opět by to souviselo s velikostí paměti): Běží Vám vedle Wordu nebo Writeru další programy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 20.06.14 19:43

Mám dojem, že je nedostatočná kapacita pamäte. Samotný progam Open office je náročný na kapacitu. Niekoľko krát som ho inštaloval a potom aj vymazal. Pre bežnú prácu mám originál Word pad, foto cez Irfan View. A na dôležité dokumenty používam , externý hard disk , 500 GB, stále pripojený cez usb, ktorý mám po 5. rokoch užívania plný len na 20 %.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 21:43
avatar

Zdravím,
co se týká ukládání dokumentů při jejich vytváření, doporučil bych si nastavit přímo v programu (Openoffice, Office - od Microdoftu a další) průběžné ukládání. Pro svoji potřebu využívám automatické ukládání po 3minutách. Sice to "žere" paměť, ale má to tu výhodu, že když PC z jakýkoliv důvodů uprostřed práce "spadne", to, co člověk už vytvořil, není ztraceno, ale uloženo. Takže otěvřu nový dokument, dám ještě než začnu něco tvořit "uložit jako", zadám požadovaný název a uložím. Pak už využívám právě automatické ukládání. Naučil jsem se tento postup kdysi dávno, když jsem právě jako vy zápasil s padáním pc uprostřed rozdělané práce. Zachránilo mi už mnohokrát mnoho hodin práce, když došlo třeba k výpadku el. proudu.
Co se týká "padání pc" při posílání příloh u e-mailů, mám vypozorováno, že to většinou dělá, když je příloha datově větší - velký obrázek, větší množství obrázků a pod. Takže to dělám tak, že obrázky buď datově zmenším, nebo - pokud jich potřebuji poslat několik, tak je posílám třeba po jednom. Příčinu těchto pádů pc ale neznám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.