Krátkodobé intrenetové stránky

Od: Datum: 17.06.14 13:42 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 18:05
avatar

Dobrý den poradci,

Může mi někdo jako laikovi poradit.

Budeme připravovat sraz spolužáku po 30 letech a chtěl bych krátkodobě na (cca ½ roku) založit internetové stránky s upoutávkou a popř. s možností diskuse.

Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti a nevím co to obnáší a zda-li jako běžný uživatel internetu bez znalosti IT prostředí jsem schopen toto zrealizovat.Klidně tato služba může být zpoplatněna(Tj. pronájem stránky apod.)

Děkuji za rady...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 14:27

Myslím, že by k tomuto účelu nejlépe posloužila skupina nebo událost na Facebooku. Otázkou je, kolik z Vašich bývalých spolužáků FB využívá...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gocars*
Datum: 17.06.14 14:35

Pěkný den, ve zkratce máte dvě možnosti, první je již zmíněný facebook, zde je ale důležité, aby tam každý byl, ale splňuje veškeré Vaše požadavky. Pokud chcete mít webovky, doporučuji asi www.webnode.cz, pokud nebudete chtít svou doménu, je to zcela zdarma, jednoduchá administrace, vše česky, stačí klasická znalost PC

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.14 14:36
avatar
Lepší než veřejně přístupné webové stránky jsou spoluzaci.cz Pokud tam má vaše škola už nějaké třídy tak založit u nich novou je naprosto jednoduché. Pak stačí zvolit nějaké jednoduché heslo - přezdívka třídního a je hotovo. Stránky mají seznam žáků kam si můžete ukládat všechny na které si vzpomenete, pak je tam nástěnka na vzkazy a prostor pro vkládání fotek.
Na planovani třídního srazu ideální. Vy pak jen rozešlete identifikačni číslo třídy a když bude potřeba tak přístupové heslo a máte prostor pro diskusi.
Pokud trváte na webovkách tak si nechte vyhledat slovní spojení jakpsatweb (jak psát web ) ale předem říkám že založit spolužáky je tisíckrát jednodušší www.spoluzaci.cz
doplněno 17.06.14 14:44: Facebook je taky řešení ale dost lidí generace 40+ k němu má odpor. Spolužáci poskytují vétší soukromí a přesně vyhovují vašemu účelu. Už jen proto že každý může pravidelně aktualizovat svoje kontaktní údaje v adresáři bez toho že by jeho nacionále mohla vidět půlka světa.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.14 16:12
avatar

Děkuji za dosavadní reakce.Jak někteří z Vás nastínili, tak opravdu je pro některé Facebook sprostým slovem, takže jej nepoužívá.Na spolužácích.cz jsme registrovaní, ale návštěvnost je tam max 5% a jsou naprosto nepřehledné i když jsem hlavním správcem třídy.Moje představa byla, aby každý spolužák dostal poštou pozvánku se vším všudy a odkaz na stránky, kde bude prezentace, fotky z minulých setkání, přítomnost a diskuze.

Ten Webnode vyzkouším.

Děkuji!Všem

Datum: 17.06.14 18:05
avatar

Můžete taky na googlu vytvořit sdílený dokument nebo celou složku a dohadovat se prostřednictvím toho.. pozvánky (nabídky ke sdílení) jdou posílat na mail.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.