Zřízení účtu

Od: Datum: 09.07.14 17:14 odpovědí: 7 změna: 11.07.14 10:46

Dobrý den. Zřídil jsem na svém PC druhý účet (hosté). Lze učet zabezpečit tak, že po jeho zpuštění se můžeme jen připojit na internet? Všechno ostatní chci zakázat. Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.14 17:48

Nez zacnu psat postup, tak se nejdrive zeptam.

1) Jaky je to operacni system WIN vs LINUX

(v pripade WIN i verzi - Home, Business, Professional, Ultimate,..)?

2) Chcete pocitac vyuzivat zaroven i vy, nebo jste spravce, ale pc bude slouzit napr. jako Kiosek pro verejnost (Zde bych poradil trochu jinak)

NEBO

je to ochrana pred nekym napr z rodiny a budete pracovat na pc i vy? Potom bych potreboval vedet zhruba pocitacovou gramotnost onoho cloveka, pred kterym budem delat restrikce. Ono babicce staci schovat ikony z plochy, zatimco diteti je nekdy slozite zneprijemnit "praci" na pc i slozitymi zasahy do registru.

Jinak upozornuji, ze odpovim az zitra. Moznosti je vice a nechci prave vypisovat zbytecne uplne vsechny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.07.14 18:29

1. Oper. systém - Win.7 -Home.
2. PC samozdřejmě využívám především já na účtu, který mám zabezpečený heslem. Druhý účet má sloužit pro příležitostnou návštěvu mých vnoučat, (jejihž poč. gramotnost je průměrná ... ) Zajímá je jenom internet a já nemam zájem aby mi (protože je nehlídám), "kontrolovali" obsah PC.
Napadlo mi také jen schovat ikony z plochy, ale přes tlačítko "Start" se lehce dostanou k diskům a tím celému obsahu.

Datum: 10.07.14 08:30

V tom případě by mohla posloužit i jen rodičovská kontrola přímo ve windows 7

Článek : http://windows.microsoft.com/…rental-controls#1TC=windows-7

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.14 17:49

Moc děkuji za rady. Už jsem "na stopě". Rodičovskou kontrolou by se to asi dalo zabezpečit, ale ...
Když otevřu tabulku - zvolte programy , a mám zvolit program, který povoluji (aby šel jen přístup na internet), tak jsem v koncích. Udělal jsme pár pokusů - ale nic. Poradíte mi, jaký program zvolit?

Datum: 10.07.14 23:01
Co třeba tebou používaný int. prohlížeč?

Datum: 11.07.14 08:48

Jak píše @praivo

Z programu vyberte internetovy prohlizec, ktery pouzivate ( Internet explorer, Google Chrome, Firefox, ... )

Jinak pokud Vám jde jen o soukromi Vašich dat (dokumenty, hudba, obrazky, ..) tak pokud jste novemu uzivateli nedal administratorska prava, tak se stejne nikam nedostane...

Tady mate odkaz na video, ktere zhruba od 7:29 vysvetluje i rodicovskou kontrolu

http://zkraceno.cz/27drm

Datum: 11.07.14 10:46

Díky. Myslím, že jsem to pochopil, ale nedaří se. Nastavím program, který povoluji (firefox), ale při otevření blokovaného účtu se objeví tabulka s textem:
"Tento program byl zablokován rodičovskou kontrolou. Správce může tento program povolit otevřením rodičovské kontroly a změnou oprávnění.
adobearm.exe
CESTA: cprogram filescommon filesadobe arm1.0"

A nevím co s tím ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.