Přehřívání notebooku

Od: Datum: 13.06.14 07:04 odpovědí: 12 změna: 22.08.14 10:29

Zdravím, často při stahování nebo sledování videa se mi přehřívá poměrně brutálně notebook, a někdy se z toho i sám vypíná.. Poradíte někdo prosím co s tím? Předem moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 07:15

Zdravím.Mě se to stávalo také a bylo to ucpaným otvorem pro větrání.Byl zcela ucpán prachem.Kdy byl notebook naposledy čištěn v těchto místech?Doporučuji otevřít notebook a profouknout otvor stlačeným vzduchem.Nejlépe bude odmontovat ventilátor a profouknout opatrně i ten.Opatrně při tom,aby se Vám nezničil,protože při profoukávání se roztočí do rychlých otáček..

doplněno 13.06.14 07:18:

V případě,že si s tím nevíte rady,bude lépe,když Vám to udělá někdo,kdo s tím má zkušenosti.Samotné otevření notebooku,může být oříškem.U mého Aceru to jde dost špatně.

doplněno 13.06.14 07:24:

Přikládám ještě video jak to vypadá u Aceru.To místo jak to dotyčný hladí prstem,bylo v mém případě zcela ucpané.

Ohodnoceno: 3x

Od: lmgify
Datum: 13.06.14 09:03

Toci se ti vetrak, kdyz se notebook hodne hreje? Jestli ne, tak je chybny vetrak a nejlepsi je ho vymenit. Pak samozrejme ten ucpane vetraci otvory prachem, jak uz se pise vyse. Dalsi moznost je, ze bouchanim doslo k oddeleni chladice od procesoru nebo uz tak moc dobre nesedne nebo se neco stalo s chladici pastou mezi procesorem a chladicem.

Zacni tim nejjednodussim - vyluxovanim prachu z vetraciho otvoru z venku. Teprve pak, v pripade pokracujicich problemu, to profoukni stlacenym vzduchem zvenku, pak pri pokracujicich problemem profouknout po rozebrani i zevnitr, pak vymena vetraku a nakonec i tu novou pastu mezi procesor a chladic.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.14 09:28

Nevím jak u kterého NTB-např.u mého (F-S AMILO Pro xxxxx) to bez rozborky (částečné) nemělo smysl,maximum prachu tam zůstalo

doplněno 14.06.14 16:45:

Prosím,jde o AMILO Pro V3515 a přesně jak píšete (bmbx) je to lehce přístupné ale je to také "částečná rozborka"-ale např u nového noťasu co si koupil mladej jsem ani nepřišel jak,natož rozebrat (zkoumal jen pohledem!) a obdobně i u starého IBM T42!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.06.14 09:38

Rozborka notebooku je vzdycky porod (a nebo jsem doted nemel stesti na lehce rozebiratelne notebooky), proto jsem doporucil nejdrive zkusit odstranit problem bez rozebirani.

Shodou okolnosti jsem zrovna vcera opakovane rozebiral jeden netbook (ne notebook) a moc se netesim na okamzik, kdy to budu muset delat znova :( Mimochodem - problem u neho byl ve vetraku a prach tam nebyl skoro zadny.

Datum: 13.06.14 10:58

bylo by dobře uvést, kdy byl notebook naposledy vyčistěn. já to dělám cca. každý půl rok a nemám problém s přehříváním.

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 13.06.14 13:02

Není důležité kdy byl naposledy vyčištěn, ale v jakých podmínkách se používá a dle toho se musí podřídit četnost čištění. Někdo používá notebook v posteli, nebo má kočku a to pak dokáže za relativně krátkou dobu radiátor cladiče doslova ucpat, nejednou jsem už při čištění notebooků narazil na hmotu dost podobnou filcu, která se na chladiči utvořila.

doplněno 13.06.14 22:15:

diesel:

Označení Amilo Pro XXXX je nedostatečné, já mám taky Amilo Pro a u něj je perfektní, že má na dně samostatnou krytku pro přístup k procesoru a větráku, dokonalé vyčištění je proti jiným notebookúm hračka na pár minut i s přepastováním procesoru, o rozborce třeba i částečné nemůže být řeč

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.06.14 23:47

"u nového noťasu co si koupil mladej jsem ani nepřišel jak,natož rozebrat"
U toho netbooku, ktery jsem rozebiral, se musela vyndat cela zakladni deska (tedy kompletni rozborka netbooku! ), protoze procesor a vetrak jsou na spodni strane a na spodku neni zadny kryt, jak se k nim jinak dostat *bum*

Zakladni deska je pochopitelne v jednom celku a protoze na kazde strane ma konektory (RJ45, VGA, 3,5mm jack), ktere trosku zasahuji do plastoveho pouzdra, tak se deska musi uprostred prohnout nahoru (!), aby se vubec dala vytahnout *ee*

To se vubec neda porovnat s tim videem nahore, kde je ke vsemu pristup po odsroubovani krytu dna notebooku.

Od: elm*
Datum: 13.06.14 23:55

Notebok (nepíšete konfiguraci) Doporučuji vyzkoušet chladící podložku pod Notebok.

Jestli máte i chladící podložku (tak bych to vyhodil z okna) Sory-myslím že po té sestavě chcete už moc.Jestli jsou teploty tak vysoké že to vede k restart.

Od: bmbx®
Datum: 14.06.14 00:56

elm:

Tazatel píše, že se mu notebook přehřívá při stahování nebo přehrávání videí, obávám se, že znalost konfigurace jeho počítače by asi už moc světla do problematiky nevneslo :-D

chladící podložka pod notebook je asi tak potřebná jako prezervativ na robertka

Notebook, který je v pořádku se musí v pohodě uchladit, celý problém je v ucpaném radiátoru chladiče i sebevíc hýčkaný notebook to potřebuje jednou za čas vyčistit, řeči o vyhazování notebooku z okna a podobné nesmysly, bych zde neprezentoval :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.14 00:58

Notebook se musi byt schopen uchladit i pri chodu na 100%.

Ta chladici podlozka je vetsinou zbytecnost. Staci se ujistit, ze notebook neni na nejake mekke podlozce(klin, deka), kde se mu zakryji vetraci otvory.

Obecne stahovani dat ze site neni narocna cinnost. Je to naopak velice nenarocna a procesor by pri ni nemel skoro vubec pracovat (jestli se ale stahuje treba v prohlizeci, tak ten sam o sobe muze vyzadovat vysoky vykon jen pro svuj vlastni beh).

Datum: 14.06.14 00:59

Nez jsem to naklepal, tak me @bmbx predbehl s tim uplne samym nazorem.

Od: lennanov
Datum: 22.08.14 10:29

Často se noťas takhle přehřívá a zachytává prach, když s ním pracuješ v posteli a máš ho položený na peřině! To z ní pak vysává všechen prach. Pokud ho takto míváš doporučuji si pořídit nějakou podložku nebo stojánek apod. Existuje toho spoustu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.