Cena opravy netbooku?

Od: Datum: 12.06.14 19:59 odpovědí: 6 změna: 14.06.14 12:20

Ahoj. Ponecháme stranou, že jsem trouba. Potřeboval jsem napaječ a jiný konektor. Všechno by bylo OK, kdybych nepřehodil polaritu. Hned jsem to poznal a vytáhl. A protože se v pc tvoří z jednoho napětí několik dalších, modlím se, aby se to odehrálo jen v té napájecí části. Co myslíte? A zkušenosti s touto firmou? Děkuji.

http://www.servis-asus.com/se…-notebooku/netbooky-asus-eee/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.14 20:38

Opravdu taková věc jako notebook nemá ochranu proti přepólování? U mého je dioda, která v případě přepólování vstup zkratuje a nadproudová ochrana vypne zdroj.

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 12.06.14 21:34

Mnohokrát jsem se setkal s ochranou diodou, ale kombinovanou s tavnou SMD pojistkou. Takže pokud dojde k přepólování tak je notebook ochráněn, ale k znovu zprovoznění je potřeba vyměnit pojistku, ale měnit pojistku v SMD provedení to není zase zcela jednoduché. Nedivil bych se kdyby servis prohlásil, že to je na výměnu motherboardu. Dnes mi kolega sdělil, že v servisu mu tohle řekli na tablet s poškozeným mikro USB, jsou to prostě tydýti :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.14 21:41

no jestli došlo k vytržení USB i s cestami, tak se s tím toho moc nenadělá, to už jsem taky párkrát viděl :) já jsem typ co by to za každou cenu dobastlil drátkama z nejbližších pájcích plošek, ale zrovna u micro USB to jde fakt blbě, mini se mi kdysi povedlo *smich*

a tu SMD pojistku... jo, přiznám se, že bych ji taky překlenul kouskem drátu a na příště si dal na přepólování sakra majzla, napřed proměřil zdroj a až potom zapojil :) sice je to trošku prasácký zásah, ale zadarmo *smich*

naposledy, když sestře u EEE odešel napájecí konektor, jí to neuznali jako záruční opravu, ale že jí to za 1200 Kč opraví... tak jsem jim zavolal ať mi noťas hezky přivezou zpátky, z eBay objednal konektor za 40 Kč komplet a vyměnil si ho doma... frčí už pár let :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.06.14 22:18

mikihans:

nemusíš mi to vysvětlovat, minulý týden jsem mikro USB na tabletu dělal, samozřejmě že spoje byly poškozené a vytržené, ale asi tak 2 hoďky pečlivé piplačky a majitel je šťastný jako blecha :-D

Datum: 14.06.14 12:10

Aháá. Že by to vyřešila pojistka? Je fakt, že se mi okamžitě na zdroji rozpálil usměrňovač, což by ukazovalo na parádní zkrat snad přes nějakou ochranu.. Rozdělal jsem to, okoukl a očuchal a nic nesmrdí. Ale jen s obyčejnou kancl lupou si to netroufám pitvat, to chce hodinářskou. Kromě toho to nejde ani na baterky, což by v případě účinné ochrany mohlo, ne? Spíná se to mikrospínačem, zatlačením, což nefunguje a kdo ví, kam to ten signál posílá. Konkrétně se jedná o tohle:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/Eee_PC_X101CH/

Každopádně se obávám , jako vy, stanovení dražší opravy, než by ve skutečnosti byla. Kdo se dnes živí poctivě, když nemusí, že? Raďte rychle, v pondělí to musím odeslat, když to neopravím. Děkuju moc, pojistku bych opravdu předrátkoval, pokud ji ale poznám.

Datum: 14.06.14 12:20

Věřte tomu, že v servisu nic opravovat nebudou, navrhnou výměnu motherboardu a cena bude minimálně 75% ceny nového notebooku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.