DirectX9 na Windows 8.1

Od: Datum: 08.06.14 18:19 odpovědí: 4 změna: 08.06.14 18:58

Zdravím Vás.
Dnes jsem si stáhl jednu MMORPG hru, která vyžaduje Directx9. Hned jsem šel na google a ze stránek Microsoftu tu verzi stáhl. Po spuštění na mě vyskočilo okno, kde bylo napsáno, že jde nainstalovat jen na starší verze. Zkusil jsem nainstalovat ještě další dvě hry a ty také vyždadují Directx9. Poradíte mi prosím, jak tu verzi Dircetu dostat do W8.1?
Za každou radu budu vděčnej, předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: renova
Datum: 08.06.14 18:38

Vyšší verze DX by měla podporovat spuštění i verze 9, kterou zmiňuješ. Na osmičky myslím dx9 jako takový instalovat nelze a ani by to nemělo být třeba. Pokud hra nejede, zkus ji spustit v modu kompatibility.

Ohodnoceno: 0x

Od: anonymboyy
Datum: 08.06.14 18:44

Zkusil jsem nastavit kompatibilitu na Win XP a už ten Directx9 jde nainstalovat :) Děkuji za radu!

Datum: 08.06.14 18:47

DirectX 9.0c je ve Windows 7 a novějších už obsažen.

Všechny potřebné závislosti by si hra měla sama nainstalovat. Co se stane, když se ji pokusíte rovnou spustit?

Ohodnoceno: 0x

Od: anonymboyy
Datum: 08.06.14 18:58

Po nainstalování Dx9 jde spustit bez problémů. Při té instalaci Dx9 se rovnou nainstalovat i .net framework 3.5, který zase vyžaduje druhá hra, takže jsem zabil dvě mouchy jednou ranou :D :)
Bohužel se mi ale z ničeho nic objevil další problém. Nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Po restartování notebooku se mi všechny ikony na ploše srovnaly do sloupce a nejdou přemístit po ploše. Maximálně jdou posouvat po tom sloupečku.. Nevíte, co s tím?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.