Adaptér na HD-Verbatim 2TB

Od: Datum: 05.06.14 18:36 odpovědí: 17 změna: 18.06.14 21:42

Dobrý den,

nevíte, kde bych mohla sehnat adaptér k Verbatim Desktop 2TB? Při koupi mi prodali neplatný adaptér, takže je celý HD nefunkční. Reklamací to nejde, vyzkoušeno, takže si to musím sehnat sama. Zatím se mi to nedaří. *zed* Ten "banánek" na konci adaptéru (na přiložené fotce) je malý, nejde zasunout = nefunguje to (prodávaj paskvily *cert*). Díky za radu. Nejlepší řešení by bylo mít platnou účtenku, ale ta bohužel není. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.14 19:40

Jaký průměr má ta zdířka? Měl bych tu někde mít 12V adaptér ze skeneru, pokud by měl stejný konektor, můžu ti ho poslat.

Ohodnoceno: 2x

Od: astik
Datum: 06.06.14 12:13

To by bylo super, moc těm technickým věcem nerozumím, jen se zeptám, zda adaptér ze skeneru by fungoval i na tento HD? Průměr je téměř 7mm. Tak či tak, moc děkuju. *palec* Opravdu to nemůžu nikde sehnat, všude mi řeknou, že to nemají. *zed* Nechápu, že něco prodávají a nemají náhradní díly. *sok*

Datum: 08.06.14 09:29

Tak nic, ten můj má 5,4 mm.

Co ti řekli při té reklamaci?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.06.14 11:07

Ztratila jsem účtenku, takže mě poslali do háje - dost nevybíravě. Čárový kód je prý k ničemu... Zkrátka jsou v Electroworldu dost neochotní, až nepříjemní. Takže jsem vyhodila pře 2tis do kanálu. Je to super žít v Česku. *ee*

Jinak díky za snahu. ;)

Datum: 08.06.14 12:32

Tak ho rozeber, vyndej disk a na Aukru si za dvě nebo tři stovky kup jiný rámeček (třeba tento). Do něj namontuj ten vyndaný HDD a je to...

doplněno 08.06.14 12:33:

A možná se ti za tu cenu povede prodat ten starý zdroj a budeš to mít zadarmo.

Datum: 08.06.14 16:25

*haha* promiň, ale to je jako bys po mně chtěl abych z auta vyndala karburátor a dala jiný..., je možný, že bych to dokázala, ale možná taky ne. Ještě se pokusím sehnat ten pravý. Moc děkuju! ;)

Datum: 08.06.14 16:57

Je to pár šroubků, věc na pár minut i pro laika. Já bych ti mohl ten rámeček objednat a ten HDD ti do něj přendat, ale nepředpokládám, že bys byla z mého okolí (jsem z Františkových Lázní), takže bys mi ten disk musela poslat, což asi nechceš. A navíc teď budu pryč, vrátím se až v pátek.

P.S.: Většina aut dnes má el. vstřikování paliva, ne karburátor ;)

Datum: 09.06.14 09:12

No vidíš, jak jsem zdatná v technice...*zed* *mich* btw: díky za info ;)

Já jsem z Prahy, takže sousedé asi nejsme Pokusím se to ještě nějak sehnat, i když šance je mizivá, pak bych zkusila tvůj návrh a dám ti sem vědět. Moc moc děkuju. *palec*

Datum: 18.06.14 21:42

Takže se stal zázrak, *andel* ten adaptér jsem sehnala, *ua* ale ne v ČR. Napsala jsem přímo na Verbatim do GB a ti mi ho poslali a zdarma do 10 dnů. Ještě teď jsem v šoku. *uf* Slíbila jsem, že dám vědět, jak to dopadlo, takže tak. *smich* Ještě jednou díky za pomoc. ;)

Datum: 09.06.14 09:38

Ví někdo, jaké parametry má mít ten zdroj? Předpokládám, že ten na fotce je ten špatný a tedy jeho údaje jsou nezajímavé.

doplněno 09.06.14 10:20:

Ptám se ostatních, jestli to někdo ví. Ten adaptér asi vadný není, ale pokud tam OPRAVDU nejde zasunout, pak asi k tomu disku vůbec nepatří. A bývá zvykem, že konektor určuje napětí. Takže pokud tam skutečně tento konektor nepatří, pak je disk na jiné napětí.

Datum: 09.06.14 10:07

Nevím, jestli je celý adaptér špatný, či jen ta koncovka - asi jen ta, ale jak jsem již psala, já a technika... :)

Datum: 09.06.14 11:42

Ok ;)

Datum: 09.06.14 12:10

Jako že už tam jde?

doplněno 09.06.14 13:08:

A opravdu tam nejde nasunout? Ani za současného otáčení?

Datum: 09.06.14 12:57

Sorry, vyznělo to jinak, to byl jen souhlas na tvoji poznámku. Zatím nový nemám. Kdyby ano, dám vědět. Díky.

Datum: 09.06.14 21:36

Nezasunu a nezasunu :( zkoušeli to i v obchodě, prostě je fakt menší.

Datum: 09.06.14 13:12

Ten zdroj má mít skutečně 12 V. Požadovaný proud se mi nepodařilo dohledat, ale dovolím si tvrdit, že 2 A budou stačit. Takže problém je pouze v koncovce.

Datum: 09.06.14 21:39

Já si to taky myslím, ale to je k ničemu, v jiných případech se to uřízne, nahradí jiným a hotovo. Zde to nejde, protože se to ani neprodává. Prostě párkorunovou věcičku musím nahradit min. za 500Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.