Otočení textu ve Wordu

Od: Datum: 30.05.14 22:26 odpovědí: 6 změna: 01.06.14 06:25

Neví někdo jak pootočit napsaný text ve wordu, s WordArtem to lze, ale nejdou tam všechny fonty. Jde mi o klasický text když napíšu nějakou větu a chci ji pootočit zešikma, tak jak příklad v levo na obrázku...

Pokud někdo ví jak na to, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.14 07:37

Já bych to asi udělala v Excelu. V jedné buňce šikmý text, v druhé vodorovný a následně vložila do Wordu.

Nebo vložit obrázek se šikmým textem, rám a do něj text otočit o 45°, ...

doplněno 31.05.14 08:20:

Nebo textové pole, jak níže zmiňuje Ria. Ale s textovými poli nemám moc dobrou zkušenost, "ráda se rozhazují". Pokud byste chtěl dokument s textovými poli někomu posílat, je podle mne lepší takový dokument před odesláním převést do formátu PDF.

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 31.05.14 07:52

Dobrý den,

text nepište do stránky, ale vložte ho přes "textové pole" nebo "WordArt"

Jakou máte verzi wordu?

doplněno 31.05.14 08:03:

Přes zelené kolečko se text otáčí.

Ohodnoceno: 1x

Od: honzyck
Datum: 31.05.14 09:26

no právě že jsem to přes textové pole zkoušel, ale když na něj kliknu, zelené otáčecí kolečko tam není.

Mám verzi 2007

Od: honzyck
Datum: 31.05.14 09:33

přes vložení obrázku se mi zdá že dojde k rozhození fontu (pixely), špatná kvalita. Tak jestli to nelze přímo ten napsaný text pootočit o 45 stupnů. A ve WordArtu nejsou všechny fonty, takové které bych chtěl.

Zkusím to přes ten excel...to by mohlo jít.

Datum: 31.05.14 20:05

Já mám Office 97, tak nevím, jestli to v novějších nevylepšili. U mne jde ve Wordu text otočit jenom o 90% (změna směru textu). Volně otáčet jde v Excelu. Z Vašeho obrázku soudím, že to je rám, nikoliv textové pole (pole by otáčet jít mělo).

Ale s textovými poli nemám dobrou zkušenost. Jekmile dokument otevřete v jiné verzi Office, rozhodí se a můžete to předělávat...

Ohodnoceno: 0x

Od: ria®
Datum: 01.06.14 06:25

Stáhla jsem trial od 2007, jde to tam taky přes "SmartART", ale je to trochu krkolomné. Po vložení grafiky se po kliknutí na kolonku konečně zobrazí to zelené kolečko, pak je zapotřebí odstranit všechny výplně a rámečky..

Holt to není grafický program :)

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.