Ssd disk do ntb

Od: Datum: 29.05.14 09:57 odpovědí: 8 změna: 29.05.14 15:37

Dobrý den,

Chtěl bych si do svého staršího ntb dell latitude d520 dát ssd disk na místo cd mechaniky.Alespon 80gb na systém a programy.Původní zabudovaný HDD též 80gb nechat jen na data.

Chci se zeptat jestli je to možné a jak to vše udělat.Dočetl jsem se že je jakýsi rámeček který nový disk upevní do šuplíku místo cd mechaniky.Též je třeba něco pozměnit v biosu,aby byl nový disk upřednostněn jako systémový.A v neposlední řadě bych potřeboval poradit jak převést cd s win 7 na flash disk,když tam již cd mechaniku mít nebudu.A snad i nastavení bootování z usb.

Byl bych moc vděčný za návod jak to vše ke spokojenosti vyřešit.

předem díky.Uli

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: praivo2
Datum: 29.05.14 10:10

Je to možné.

Stačí si koupit tento adaptér (musíš na něj dát čelo své původní mechaniky). Pokud budeš mít OS jen na jednom disku, v BIOSu by nemělo být nutné nic měnit. Pro tvorbu bootovatelného USB disku se mi odvědčil tento program.

Ohodnoceno: 0x

Od: praivo2
Datum: 29.05.14 10:15

Samozřejmě předpokládám, že tam máš oboje v provedení SATA.

Datum: 29.05.14 10:48
Vzhledem ke stáří notebooku bych se SATA moc nepočítal, zvlášť ne u mechaniky. Tady bude problém

Datum: 29.05.14 12:35
Mně nějaký web napsal, že tam SATA je... IDE SSD jsou, ale o rámečku nevím.

Od: uli
Datum: 29.05.14 15:17

Díky za rady všem,

To bohužel nevim jak zjistit co tam mam za řadiče.Použil jsem soft aida64 a mam v tom trochu guláš.U něčeho mam napsáno sata,někde ata.Kdybych tam neměl teda sata řadič tak bych měl smůlu?

Datum: 29.05.14 15:21
Dej sem fotky.

Od: uli
Datum: 29.05.14 15:37

Nevim jestli to jsou ty správný screeny,řikam mam v tom chaos.

Datum: 29.05.14 10:15

1.) SSD disk tedy dáte místo současného a současný disk pak dáte do toho rámečku na CD/DVD

2.) Rámeček se dá koupit všude i na Aukru, ale stojí docela dost a proto jsem před pár měsíci koupil v china eshopu 3ks za 9$ doprava letecky zdarma nebo zkuste to Aukru.

3.) Budete potřebovat min. 4GB flashdisk a nejlépe si vytvoříte boot flashdisk přes návod krok za krokem na Youtube jak v českém neno anglickém jazyce. Je tam toho mraky.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.