Flash s neznámým formátem

Od: Datum: 28.05.14 18:35 odpovědí: 2 změna: 22.06.14 21:59

Mám flashku přímo z Číny, ale jaksi podivně naformátovaná. Při připojení do PC se ohlásí, ale v manažeru se neobjeví. Ve Správě disků se objeví jen písmeno (že tam tedy je-viz příloha), ale příslušné okno je prázdné. Zvolím-li možnost vlastnosti, tak píše, že zařízení pracuje správně, ale žádný jiný přístup. Nejde tedy také přeformátovat na NTFS nebo FAT 32. Na likvidaci obsahu nezáleží. Neexistuje nějaký chytrý prográmek, který umí takovouto překážku překonat a flash disk přeformátovat na výše uvedené formáty? Disk jako takový by měl být OK, ale zformátován byl nějakým čínským čum sem-čum tam formátem. Předem děkuji za každou pomoc.

ottoschSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 18:46
avatar

Paměťová média jsou jedna z věcí, které v Číně zásadně nenakupuji. Když se vůbec nehlásí, tak to nebude formátem, ta "flashka" možná ani skutečnou paměť neobsahuje. Doporučuji vyhodit a příště nakupovat např. ve výprodejích v českých obchodech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdeneknovak
Datum: 22.06.14 21:59

Vygooglujte, stáhněte a otevřete (poklepáním - otevře se přímo - neinstaluje se) HPUSBDisk.exe (<100 kB). pokud flešku "neuvidí" ani tahle utilitka, můžete flešku vyhodit. Pokud ji uvidí, ukáže i její skutečnou kapacitu a nabídne volbu formátovat FAT32 nebo NTFS. Rozhodně NEzafajfkujte Quick format - formátování bude trvat podstatně déle, ale je to spolehlivější.

Já jsem tak spravil nebo doporučil zahodit už několik. Pokud byla zakoupena přes eBay nebo v některém tuzemském vietn. krámku, budete rád, když bude mít jen podstatně menší kapacitu (třeba místo 32 GB jen 6) - některé jsou zcela nefunkční.

Zmíněná utilitka si také poradí s kvalitní fleškou, kterou nějaká shoda okolností uvedla do stavu RAW (např. během formátování vypadlo napájení PC) - Win ji většinou nevidí, ale i když ji vidí, neumí s ní pracovat (ani naformátovat).

Dejte sem prosím vědět, jak to dopadlo (dělám si jakousi soukromou statistiku, hi).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.