Excel 2007 - úprava makra

Od: Datum: 26.05.14 15:22 odpovědí: 3 změna: 29.05.14 10:27

Zdravim,

hodila by se mi rada od nějakého zkušeného odborníka a znalce přes Excel. Tvořím v práci tabulku, která má za úkol evidovat počty nejrůznějších druhů telefonátů (nejspíš databáze). Je to pro několik lidí, z čehož každý z nich bude mít na firemní síti svůj vlastní soubor (odlišený jmenovitě), se kterým bude pak pracovat.

V excelu mám již vytvořených několik tlačítek, které fungují na principu počítadla (přes makro). Tlačítka jsou pojmenována podle jednotlivých typů hovorů, které může zaměstnanec na lince mít (např. reklamace, storno objednávky, stav objednávky apod.).

Model. situace: Zaměstnanec bude mít tel. hovor se zákazníkem, kde budou řešit reklamaci zboží. Po skončení hovoru klikne v Excelu na tlačítko (reklamace) a do určené buňky (předepsáno v makru) se započítá obecné číslo (např. 1), které uvádí počet hovorů na dané téma a v daný den.

Pointa: Mám na jednom listu vytvořených 7 tlačítek (počítadla). Každé z nich představuje svým názvem typ možného hovoru. Vedle ve sloupci mám vytvořený seznam dnů v měsíci. Zajímá mě, jak upravit makro tak, aby dokázalo rozpoznat aktuální den v seznamu, a také dokázalo přidat obecné číslo do příslušné buňky (právě k danému dni) v seznamu. Ve výsledku vedoucí oddělení otevře soubor na daného člověka na síti a bude mít hned rámcovou představu o tom, kolik a na jaké téma měl zaměstnanec hovorů a může visuálně porovnat i ostatní dny.

Pokud na to jdu složitě a oklikou, rád si nechám poradit. Jsem v oblasti tvorby maker doslova začátečník a neznám všechny vychytávky :) V současné chvíli nemám na tomto pc onen excel. soubor, který bych uploadnul, tak postnu zatím ono makro. Snad popis (viz. výše) bude někomu dávat smysl :)

--------------------------------------------------------------------

Private Sub CommandButton1_Click()

Range("B6").Value = Range("B6").Value + 1
End Sub

--------------------------------------------------------------------

Předem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.14 15:53

Můžete použít něco na způsob

Range("D1").Offset(Day(Now()), 0).Value = atakdále..

D1 je buňka nad prvním dnem měsíce, která vyplňovaná nebude. Prvního v měsíci se bude zapisovat do D2, dnes 26. by to bylo do D27. (Nebo můžete mít v Range tedy první datovou buňku a v prvním parametru offsetu doplnit -1, to už je jedno).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.14 08:20

na začátečníka se pouštíte dost vysoko, ale to nevadí. Věc zase není tak pekelně složitá, jak se možná na první pohled zdá. Nejde jen o to přičíst jedničku, ale také ji přičíst do správně umístěné buňky.

Zaexperimentujte a vyzkoušejte si krok za krokem, co dělají tato makra.

Macro1 připočte jedničku do buňky C4. Adresu buňky můžete změnit, třeba E6 nebo D1 atd.

Macro2 připočte jedničku do buňky odsazené o proměnnou pojmenovanou Odsazeni. Tu nastavte ručně, nějaká čísla 2, 5 10, 25 atd

Macro3 připočte jedničku do buňky odsazené o den v měsíci.

*

Sub Macro1()
Range("C4").Value = Range("C4").Value + 1
End Sub

Sub Macro2()
Dim Mujrank As Range
Set Mujrank = Range("C3").Offset(Odsazeni, 0)
Odsazeni = 11
Mujrank.Value = Mujrank.Value + 1
End Sub

Sub Macro3()
Dim Mujrank As Range
Set Mujrank = Range("C3").Offset(Odsazeni, 0)
Odsazeni = Day(Date)
Mujrank.Value = Mujrank.Value + 1
End Sub

Ohodnoceno: 0x

Od: kenigaz
Datum: 29.05.14 10:27

to @figurek a @dzordz:

Oběma díky za rady. Nakonec se celá věc vyřešila úplně jiným způsobem, tak se s tím aktuálně nemusím mučit, ale makra jsem zkoušel a nějakým způsobem se mi rozhýbala. Jak, to vám neřeknu, ale jestli se k tomu budu muset vrátit nebo budu řešit podobný problém, tak je dobrý vědět, že tu jsou lidi, kteří o tom hodně ví. Ještě jednou díky ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.