Zálohování před výměnou HDD

Od: Datum: 25.05.14 12:23 odpovědí: 10 změna: 26.05.14 19:39

Ahoj všem, chci se zeptat jaký typ zálohy popř. jakým sw provést zálohu HDD před jeho výměnou, váhám jestli se do výměny pouštět svépomocí, mechanicky ku za kus není problém, trochu se děsím té sw části, poku by jste měli nějakou radu popř. odkaz jak postupovat, za pomoc předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 25.05.14 12:37

1. Připojte nový HDD a ten starý tam nechte.(snad máte volný napájecí + datový kabel v PC)

2. Z windows nový HDD zprovozněte

3. Zkopírujte si na něj co chcete

4. Vypněte PC, starý HDD vyndejte, nabootujte z instalačního CD/DVD/USB stick a nainstalujte nový systém BEZ formátování disku.

Jde to samozřejmě i jinak.

5.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 12:53
avatar

Já bych teda nejprve nainstaloval Windows na ten nový disk a až potom bych tam zkopíroval data ze starého disku. (Jen pozor, při instalaci na formát toho starého disku.)

doplněno 25.05.14 12:58:

Pokud bys instalační CD nenašel, tak to zas takový problém není. To můžeš stáhnout z internetu a vypálit. (Nesmí to být nijak cracknuté, či jinak upravené.) Pokud to nebudeš dále šířit, je to legální. Přepokládám samozdřejmě, že máš na PC nalepený licenční štítek s platným klíčem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.14 12:56

Napájecí a datový kabel mám volný, problém u mě asi bude s instalačním CD, nevím jestli ho ještě dohledám.

Od: karelikuz
Datum: 25.05.14 15:25

Někdy výrobci mají na stránkách šikovný software, který dokáže obsah celého disku přemigrovat na jiný disk. Jestli máš Western Digital, tak máš k dispozici True Image WD Edition. Ten by ti mohl pomoci. Záleží ale na rozsahu poškození. Pokud bych měl opravdu obavy, že se disk každou chvíli rozpadne, volil bych PC vypnout, odpojit starý disk (nebude se zapínat, roztáčet atp.), nový disk připojit, nainstalovat na něj Windows, vypnout PC, starý disk poté připojit a zkopírovat data, která půjdou. Pokud bych si věřil, tak bych to zkusil přemigrovat tím True Image WD Edition nebo jiným softwarem. Pokud nemáš instalačku Win, tak ti asi nezbývá než migrovat nebo ji najít. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 17:51
avatar
Acronis true image home je myslím pro nekomerční použití zdarma a je určený přesně pro tuhle operací. Primárně tedy dělá zálohu disku ale má i funkci pro přenesení bitové kopie na nový disk. Udělá ti kopii systému 1:1 což je pro tebe velká výhoda protože všechny instalované programy budou po převedení na nový disk funkční. Když budeš dělat novou instalaci podle výše uvedených rádců budeš všechny programy instalovat znova.
Dá se najít i liveCD verze toho acronise. Tu vypálíš na CD nastavíš v biosu boot z mechaniky. pak připojíš oba disky na kšandu a spustíš. Místo systému naběhne Acronis a přes něj udeláš tu bit copii
doplněno 25.05.14 18:01: Tak jsem přestřelil. Zdarma není ale ke stažení je třicetidenní verze v češtině. Pak bys sí ho už musel koupit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.05.14 18:18

Pání rádcové a znáte nějaký jednoduchý prográmek co porovná dva disky a co na jednom chybí nakopíruje na druhý a co chybí na druhém nakopíruje na první?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 25.05.14 18:23
avatar

Dobrý den, svou radu myslím napůl v žertu a napůl vážně - dělal bych to v Total Commanderu.

Dvě okna, kopírování, co už tam je přeskočí nebo přepíše novějším souborem. Ale, musí se to dělat ručně a používat hlavu . Zdravím!

doplněno 25.05.14 18:35:

bmbx - jo, já jsem nechtěl prudit. Ale, já ten Total Commander nebo v OS Linux Krusader používám opravdu na vše. Určitě to umí i pokročilé funkce, ale ani je nevyužiji. Dávám přednost ruční práci a hlavě.

doplněno 25.05.14 18:44:

bmbx - to určitě ano. Ale, když já mám to své PC rád, tak mu ulevuji a pomáhám .

Já, ovšem, nemám takové množství souborů, které bych musel kopírovat. Také jsem pod OS Linux kopíroval celý HDD s OS Windows a šlo to vcelku rychle. Byla to jen záloha a bez možnosti bootování, tak jsem to moc neřešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.05.14 18:30

Opravdu děkuju, to by mne nenapadlo ani ve snu - dobrá rada nad zlato :-D

Když se jedná o zálohu tisíce fotografií, které jsou ne všechny na dvou diskách a potřeboval bych je sjednotit...

Jde o jednotlivé soubory, které se mohou vyskytovat i v různých složkách.

doplněno 25.05.14 18:37:

Tohle na ruční práci opravdu není a myslím, že počítače jsou od toho aby nás takovéto ruční, otrocké práce snad zbavily , ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 19:25

Díky všem za pomoc, původně jsem chtěl udělat bitovou kopii pomocí Winodws 7, trochu mi vadí že si v něm nemůžu nastavit co konkrétně zazálohovat ,ale mrknu na některý z Vámi navrhovaných programů.

Datum: 26.05.14 19:39
avatar

Kdysi jsem na něco podobného používal DirSync Pro.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.