Problém s HDD

Od: Datum: 25.05.14 11:39 odpovědí: 2 změna: 25.05.14 12:07

Ahoj všem, mám na Vás prosbičku, už delší dobu pozoruji úbytek výkonu u mého PC a čím dál častěji je slyšet cvaknutí v HDD, včera večer se náhle frekvence cvakání zvýšila (2x za sec.) a počítač úplně zamrzl, ráno po zapnutí se začne rozjíždět, cvakne a rozbíhá se znovu, v prohlížeči událostí vypisuje "chybný blok" a to každé dvě vteřiny, stáhnul jsem si utilitu pro kontrolu HDD která upozornuje na poškozené a nestabilní sektory a taky na vysokou teplotu 45°C, co si o tom myslíte, mám se připravit na pořízení nového HDD? za vaše rady/tipy předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.05.14 11:41
avatar

Dobrý den, ano, zálohovat všechna data z HDD a počítat s nejhorším - jednou už nenaběhne OS nebo ani HDD nebude cvakat. Zdravím!

doplněno 25.05.14 12:39:

Nemáte zač. Zdá se, že HDD je mechanicky poškozen a nemá význam defragmentace nebo formátování - možná by to už ani nevydržel. Jak začne HDD zlobit a je nestabilní, je lepší záloha dat a výměna HDD.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.14 12:07

Děkuji Vám za odpověd, začnu se rychle poohlížet po novém HDD a vložím sem ještě jednu novou otázku ohledně jeho instalace .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.