Legalizace OS

Od: Datum: 25.05.14 08:46 odpovědí: 7 změna: 07.06.14 14:37

Zdravím. Chtěl jsem okrást monopolního zloděje a do starého notebooku nainstaloval cracknutý OS Vista. Jenže zloděj na to přišel a skrze zčernalou obrazovku a výhružné hlášky dal důrazně najevo, že pokud zde bude někdo krást, bude to jedině on. Potřeboval bych poradit, kterak Visty legalizovat, získat aktivační kód, ideálně nějakým off-line způsobem, popř. prostřednictvím SMSky. Prostě neplatit on-line, nýbrž v hotovosti či kreditem v telefonu. Notebook je takřka na pokraji smrti, takže pouze v řádu stokorun. Díky, přeji hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.05.14 10:45
avatar

Dobrý den, já to nevím. Ale, podle zabarvení Vaší otázky bych předpokládal, že s placením moc nesouhlasíte. Mám stejný názor - proč platit za starý OS? Pokud je NTB starší a nemáte ho zrovna na hry, tak bych doporučil přejít na OS Linux, který je zdarma. Můžete si to vyzkoušet zatím jen přes Live-CD s OS Linux a až pak instalovat nebo ho provozovat z flashky. Pokud Vás tento nápad zaujal, tak tady dostanete určitě další informace, jak ten OS Linux vyzkoušet (a který). Zdravím!

doplněno 25.05.14 11:15:

Tak vidíte - mám zcela stejný NTB. Já jsem na něm rozjel OS Linux SLAX - 6. Postup by byl takto.

Z odkazu si stáhnete jeden soubor ISO (asi 200 MB). Ten vypálíte na CD jako obraz disku. Potom si v BIOSu u NTB nastavíte bootování z mechaniky jako první a s vloženým CD nabootujete. Ale, tento NTB se tomu bránil, tak jsem ještě musel v BIOSu zakázat nepotřebné porty - potom už to bootovalo. Existuje už i verze OS SLAX - 7, ale tu jsem na tomto NTB zatím nezkusil. Zkuste si tu novější verzi (je dobré vypalovat na CD-RW - tím ušetříte médium) a pokud by tam nešla, tak najdu odkaz na tu starší.

http://www.slunecnice.cz/sw/linux-slax/

doplněno 25.05.14 11:33:

Jo, to je v pořádku a není spěch. Stáhněte si tam tu verzi pro 32-bit. Jinak jiné OS Linux jsou např. Ubuntu, Kubuntu, Puppy Linux a jiné. Vše se vypaluje stejně a i bootování je stejné. Je třeba počítat s tím, že nemusí vše fungovat kvůli starému hardwaru. Proto to vypaluji na CD-RW, abych ušetřil na CD nebo DVD. OS Linux vyžaduje trochu zkušenějšího uživatele PC a také toho, který chce experimentovat a učit se nové věci. Ale, když se OS Linux rozchodí a odladí, tak je to "bezúdržbový a svižný držák".

Ohodnoceno: 3x
 
Od: janplinto*
Datum: 25.05.14 10:56

Nápad mě zaujal; starý laptop mám především pro diskuze, brouzdání, občasné stahování .avi filmů do 2 GB, přehrávání těchto filmů a hudby (obojí ve VLC). To by teoreticky Linux mohl zvládnout. Onlinovky a podobné nesmysly nehraju, zrovna tak nevyužívám vysoce specializované aplikace. Alespoň bych se s ním naučil narábať... Takže kterou verzi?

doplněno 25.05.14 11:24:

Ve středu to zkusím, neb se k tomu laptopu dříve nedostanu, prozatím díky.

doplněno 25.05.14 11:52:

Starý laptop má jen CD vypalovačku, ale stejně s sebou musím vzít externí DVD burner, takže v tom nebude problém.

Od: vlada*
Datum: 25.05.14 22:58

Zdravím

Trochu mě zaujala slova že to by Linux mohl zvládnout. Linux je minimálně o třídu dál než Windows. Už jsem tady jednou psal, že Linux Ubuntu 12.04 jsem rozjel i na počítači který měl 500 M na RAM. Také není pravda, že by byl náročnější pro uživatele. Bavím se pořád o Ubuntu. Ovládání je jednodušší než u Windowsů a instalaci zvládne kdokoliv, kdo umí zaškrtnout češtinu při instalaci. Nechci rozpoutat diskusi jestli Linux nebo Windows. Ve vašem případě ale není co řešit. Osobně doporučuji Ubuntu 12.04 které má podporu komunity 5 let.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.14 10:53
avatar
A na co 2 roky staré 12.04, když nedávno vyšlo nové LTS (14.04)?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlada*
Datum: 26.05.14 20:00

Zdravím

Neuvědomil jsem si to. Ale proto jsem si vybral pětiletou distribuci, abych u ní mohl zůstat déle. Ale máte pravdu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.05.14 23:28
avatar

Nic proti linuxovým distribucím všeho druhu, ale mají pár "ale". Z běžných uživatelů je téměř nikdo nepoužívá (penetrace je kolem 2-4 %). Budete-li chtít do počítače připojit něco, co nemá jejich přímou podporu, máte jako laik smolíka. Po čase zjistíte, že to sice nějak funguje, ale spoustu prográmků budete muset oželet nebo je zoufale nahrazovat něčím tak svobodným, že to zkrátka nebude vůbec ono. No a nakonec to skončí instalací warezové OEM verze Win 7, home edition. No flame, be happy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlada*
Datum: 07.06.14 14:37

Zdravím

Určitě máte pravdu. Ale při profi práci asi nezvolíte windows, ale zřejmě nějaký klon Unixu nebo některý OS který je pro profi stavěný. Windows je pro uživatele. Proto je tolik rozšířený. Ale jak jsem říkal, jde o zvyk.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.