Nechat tento antivirus?

Od: Datum: 20.05.14 18:24 odpovědí: 5 změna: 21.05.14 17:32

Dobrý den, pořídil jsem si nový notebook, na kterém zřejmě byl windows deffender. Z nějakého nepochopitelného důvodu, když jsem klikl na jeho ikonu, na mě vyskočila hláška s tím, že prý jsem ho deaktivoval. V centru zabezpečení mám, že mi počítat ochraňuje McAfee antivirus a antispyware. Můžu mu věřit? Nebo bych si měl nějakým způsobem nahodit zpět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 18:30
avatar
McAffe je antivir na slušné úrovni ale jestli jsi ho nekupoval tak bývá v notebooku většinou jen roční trial. Po roce přestane mít přístup k virovým databázím. Zkontroluj sí verzi virové databáze jestli je aktuální a jestli to nenajdeš zkus spustit okamžité stažení ručně. Uvidíš jestli ji to stáhne nebo to vyhodí chybu.
doplněno 20.05.14 18:33: Teď koukám že jsem nečetl moc pozorně. že to je na novém NTB. Tak to bude v pořádku. To je Acer ne? Ty to mívají z výroby předinstalované.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: polkac
Datum: 20.05.14 18:34

Aktuální by být měl. Koukal jsem se na podrobnosti a je jen na měsíc. Kamarád mi stále říká že Windows deffender je jeden z nejlepších. Proto jsem se vlastně ptal.

Datum: 20.05.14 20:49
avatar
Ja uz nejsem na windows tři/čtyři roky takže windows defender mi toho moc neříká. Jen jestli si to kámoš neplete s Bit defender. To je jeden z nejlepších antiviráků na úrovni nortona a esetNOD. K antivírům od MS nemám důvěru.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 17:25
avatar

Ahoj, kupovala jsem si před dvěma lety SONY a bylo v něm také McAffee, ovšem měsíční verze bez speciálního deinstalačního balíčku nemožná odinstalovat, jinak před tím jsem jela 4 roky Avast free a naprosto v pořádku :) pokud byste chtěla placený, tak dobrý je Norton popřípadě Avast nebo Eset.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 17:32
avatar

Windows Defender je nástupce Microsoft Security Essential a je součástí Win 8. Svůj účel plní dobře, ani o něm nebudete vědět. Odinstalujte McAfee např. programem Revo Uninstaller. Defender by se potom měl sám automaticky aktivovat, pokud ne, spustíte jej ručně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.