Přizpůsobení buňky textu v excelu

Od: Datum: 20.05.14 14:12 odpovědí: 4 změna: 21.05.14 13:37

Dobrý den,

je nějak možné nastavit, aby se mi výška buňky (několika sloučených buňek) přizpůsobovala textu?

Mám formulář, kde většinou stačí v kolonce 3 řádky textu. Někdy tam ale řádků potřebuji 6 a potřeboval bych tedy, aby se výška tohoto řádku automaticky zvětšovala podle toho, kolik řádků napíšu. Momentálně mi řádky, které přesahují výšku řádku, mizí.

Za pomoc předem díky

Robert N.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.14 17:01

Označte si buňky, které potřebujete upravit, pravým tlačítkem klikněte na jednu z nich a v kontextové nabídce vyberte "formát buněk". Karta "Zarovnání"> zde si nastavíte vodorovné i svislé zarovnání a vyberte si zda zaškrtnete okénko před "Zalomit text" nebo před "Přizpůsobit buňce" (druhá možnost zmenší písmo).

Postup je pro Excel 97, ale v novějších to je podobné.

Ohodnoceno: 0x

Od: netrval
Datum: 21.05.14 11:42

Díky za odpověď, tohle je mi jasné, ale úzpůsobuje to text buňce. Já potřebuji, aby se s přibývajícím textem rozšiřovala výška buňky. Ona se rozšíří, ale text, který se do buňky nevejde se "sroluje" a není vidět.

Datum: 21.05.14 13:16

jestli dobře rozumím, vy poptáváte automatické přizpůsobení velikosti buňky délce textu, čím delší text, tím vyšší buňka. Tato funkce funguje jen pro jednotlivé buňky, u spojených buněk ne.

Datum: 21.05.14 13:37

Pokud to jde, a většinou ano, tak se vyhněte sloučeným buňkám. Např. společná hlavička pro 5 sloupců, kde chcete mít nadpis uprostřed stačí napsat text do levé a pomocí odsazení text posunete uplně do jiné bunky.

Sloučené bunky komplikují výpočty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.