Jak zamezit, že jsem si přečetla něčí mejl?

Od: Datum: 14.05.14 12:14 odpovědí: 8 změna: 15.05.14 00:32

Dobrý den,

jak můžu zajistit, aby někdo věděl, že jsem si jeho mejl přečetla? V Nastavení je Čtení zpráv:

Potvrzení o přečtení

Potvrzení o přečtení zprávy chci zaslat:

až to potvrdím

automaticky

nechci zaslat

Detail zprávy

Zobrazovat malé náhledy obrázkových přílohZobrazovat v detailu zprávy obrázkové smajlíky

Výpis zpráv

E-maily ve výpisu zobrazovat v:

širokých řádcích

úzkých řádcích

To se týká pouze toho, že chci já vědět, zda si to někdo ode mne přečetl, ale když to chci opačně, aby někdo nevěděl, že jsem si já přečetla ten jeho mejl, to tam není. Nebo ano? Nerozumím tomu. Díky moc za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.14 12:22

Pokud někdo chce vědět, zda jste si přečetla jeho email. vyskočí vám zpráva : Potvrdit odesilateli... prostě kliknete na ne a je to.

Ohodnoceno: 2x

Od: astik
Datum: 14.05.14 12:32

Takže, když mi nepřijde potvrzující zpráva od dotyčného, že si můj mejl přečetl, tak mě "odmítl"? To dělá u každého jednoho mejlu? Mně se ještě nikdy nestalo, že by se mi objevilo "Potrvdit odesílateli...".

Datum: 14.05.14 12:44

nevím, jakého používáte mail či poštovní aplikaci (outlook atd...)

Když se přihlašuji na mail přes seznam. cz (@seznam.cz) v okně Nová zpráva je možnost zaškrtnout Potvrdit přečtení. Když se políčko nezaškrne, žádné potvrzení nikomu nepřijde. Když se zaškrtne, asresátovi vyskočí okno --- něco na způsob odeslat odesílateli potvrzení o přečtení ano/ne. Při klik na možnost NE vám žádné potvrzení nepřijde.

Asi taky záleží na poštovním programu. Nevím, zda se toto nastvavit všude

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.14 13:32

"když to chci opačně, aby někdo nevěděl, že jsem si já přečetla ten jeho mejl, to tam není"

Když někdo bude chtít vědět, jestli jste si mail přečetla, při odesílání u sebe vybere, že chce potvrdit přečtení. Vám pak vyskočí to, co vám zatím nikdy nevyskočilo (teda v závislosti na tom, jak si to nastavíte - vždy, dotaz, nikdy), a když to odsouhlasíte, potvrzení o přečtení se dotyčnému odešle.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.05.14 14:54

Dáte nechci zaslat a ono se mu nic neodešle aspoň já to tak mám. na seznamu. :)

Datum: 14.05.14 15:39

No, pochopil jsem to tak, že chcete někomu potvrdit, že jste si přečetla jeho email. OK?
U vás to takto nenastavíte. Odesílatel by musel mít nastavenou "doručenku" a potom by vám vyskočila ta hláška o potvrzení. Takhle jen můžete odepsat a tím to potvrdit.

Od: astik
Datum: 14.05.14 16:20

Já mám mejla na Seznamu. Mně je jen divný, že by si ten dotyčný pokaždé po zaslání mého mejlu odfajfkoval, že se mi nemá ukázat, že to přečetl. Proto jsem si myslela, že to má stabilně nastavený - něco jako neodesílat.

Děkuju všem ;)

Datum: 15.05.14 00:32

Jde to v nastavení. Kromě potvrzování čtení zpráv tam najdete možnost vložit fotku, automatický podpis, můžete zakázat "informační servis Seznamu" (= spam Seznamu), vzhled schránky, stahování pošty, a další. Zabere to trochu času, ale zpříjemní Vám to budoucí práci. Hlavně doporučuji nastavit si filtry, díky nimž se dá odchytit dost spamu.

Zrušení potvrzení přečtení e-mailu:

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.