Ztráta záruky při vyčištění? lenovo u410

Od: Datum: 03.08.14 22:10 odpovědí: 10 změna: 04.08.14 13:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda ztratím záruku když sama otevřu ultrabook a jen ho vyčistím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.14 22:13
Jo ztratite. Bud tam jsou nalepky pres hranu, nebo barva na sroubku a tak to poznaji.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.14 22:15

Takže jak se teda řeší čištění? Odnesu ho na lenovo a oni mi ho vyčistí na počkání?

Od: notes
Datum: 03.08.14 22:25

Pokud není přístroj zaplobovaný, záruku neztrácíte. Rezebírat notes pro laika - NE. To je cesta k novému notesu. Vente vysavač, pusťe ho na max a vysajte všechny mřížky v plastech. Pokud notes nemáte v peří nebo ma pile, nic moc v něm ani není. Nečekejte po vyčištění žádnou změnu. Jediná změna nastane, až oškrábete zatvrdlou pastu mezi procesorem a kovem, co odvádí z něho teplo. To se ale musí oba díly rozpojit a znovu spojit pomocí teplovodivé pasty. Pak můžete čekat lepší chlazení.

Datum: 03.08.14 22:51

Jakožto zásadní bych viděl otázku PROČ? Proč je - dle Vás- nutné počítač ještě v záruce rozebírat a čistit? Sám mám Lenovo R61i a denně ho tahám po truhlářských dílnách kde se na něj mnohdy značně práší. Ten počítač má 6 let a tipněte si, kolikrát jsem jej rozebíral? Odpověď je jednoduchá - nikdy. Proč bych to taky dělal? Prach vyfoukám vzduchem, občas otřu monitor, když už barvy ztrácí glanc. A počítač stejně jede bez jakýchkoliv problémů.

Datum: 04.08.14 00:01

na YouTube bych si našel video, jak se ntb rozebírá, ale nerozebíral bych to. Spíš abych věděl kde jsou komponenty, hlavně ventilátorek. Zkusil bych ho bloknout párátkem aby se netočil, až do něho pustím tlak. vzduch (vysavač, balonek,atd)

Od: ejh
Datum: 04.08.14 00:05

Větrák není u notesu důležitý v soustavě chlazení. Ten se točí nebo netočí. Zásadní je systém odvodu tepla z procesoru a grafické karty do chladiče a samotný chladič.

Datum: 04.08.14 09:55

O čištění chladičů, bez rozebrání ntb to tu nebylo. Šlo o zachování záruky, tzn. nerozebírání ntb a nějakou ůdržbu. Proto moje poznámka. Abych odfouknul pavučiny, vlasy atd. z míst bez nutnosti rozebrání ntb (a dost se jich namotá na větrák), tak bloknutím vrtulek ty vrtulky alesoň ofouknu. :)

Od: dww
Datum: 04.08.14 12:07

Jak myslíte, žřejmě nemáte ponětí o notesu, když píšete o pavučinách, vlasech...

Datum: 04.08.14 13:10

Pavučiny je pouze zobecněný pojem pro chuchvalce čehokoliv s nějakou vláknitou strukturou pokud tedy šlo o typ nečistot
Na invektivu "nemáte ponětí o ntb" Vás můžu ujistit, že se s ntb setkávám cca od r 1990 a od cca 1995 jsem je aktivně používal při tvorbě aplikací pro geologický průzkum, tzn. v docela drsných podmínkách (prach, teplota, otřesy). Takže co dodat.
Jinak :

http://www.servis-hp.net/note…pravidelnou-udrzbu-jak-na-ni/

http://www.cnews.cz/cisteni-n…oku-jak-udrzovat-svuj-pocitac

Od: bmbx®
Datum: 04.08.14 11:58

Notebook (a nejen notebook) s ochrannými nálepkami / plombami nebo se zabarvenými šroubky jsem neviděl tak 100 let , pokud se rozebere opatrně, tak nikdo nic nepozná, nehledě na to, že záruka se nevztahuje na poškození, pokud při rozebrání nedojde k poškození a pokud nemá žádné nálepky / plomby tak do toho nikomu nic není. Pokud se vám notebook "upeče" díky nečistotám na chladiči nebo větráku tak pak vám záruka stejně nebude nic platná

doplněno 04.08.14 12:19:

dww:

už mi pár notesů rukama prošlo, divil by ses co se v nich dá všechno najít

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.