Https a heslo

Od: Datum: 02.05.14 09:56 odpovědí: 3 změna: 02.05.14 15:01

Zdraím ve spolek,

důvěřovali byste webovýmu formuláři pro zřízení uživatelskýho účtu, kde jsou požadovány i dost citlivé informace, a data by nebyla šifrována https protokolem nebo jinak. Taky mě zaráží, že v řádkách pro zvolení a potvrzení hesla, kde jsem očekával tečky nebo cokoliv jiného, je právě heslo normálně zobrazený. Vlastník se navíc ve všeobecných podmínkách chlubí, že je registrovaný u úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pod takovým a takový číslem, což se mi nepodařilo taky potvrdit, protože registrace nejsou pravděpodobně veřejný. Důvěřovali byste tomu?

Děkuju za věnovaný čas.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.05.14 10:14
avatar

Dobrý den, neznám podrobnosti a o jakou stránku jde nebo proč to děláte. Jestli tam něco nabízejí, co potřebujete nutně (půjčka), tak jim ty údaje stejně poskytnete. Pokud jsou i jiné stránky, které Vám nabídnou to samé a bez údajů, tak je zvolte. Uvědomte si, že pokud někomu poskytnete své údaje, tak už je prostě má a je jen na něm, jak se zachová.

Já sděluji jen to, co je nutné nebo co chci poskytnout. A jestli je stránka zabezpečená nebo ne, je už nepodstatné - jednou je to napsáno na internet. Ale, platí to i obecně. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.14 11:38

Z toho co uvádíte,jední slovem - nedůvěřovali

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.14 15:01
avatar

Napíšete-li to takhle obecně, tak nedůvěřovala. Ale vím, že např. moje banka sice poskytuje zabezpečený protokol (https), ale používá neplatný certifikát, kterému jsem musela v prohlížeči povolit výjimku.

Takže obecně nedůvěřovala, ale v konkrétním případě je možné za určitých okolností udělat výjimku.

Nechcete sem dát odkaz na web (pro kontrolu)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.