Wifi karta nekomunikuje s routerem

Od: Datum: 28.04.14 17:33 odpovědí: 6 změna: 29.04.14 11:48

Dobrý den,

mám problém s Wifi na NB, OS Windows XP. Wifi zobrazí dostupné sítě, má i snahu se k nim připojit, ale nenačte DHCP. Když nakonfiguruji adresy ručně, tak se tváří, že je připojená, ale z routeru nepřichází žádná odpověď. Ping na adresu routeru nevrátí odpověď - zdá se, že tedy WiFi karta "nevidí" na router. Napadá Vás, kde může být chyba? Drivery jsem se už pokoušel přeinstalovat. Může být chyba v hardwaru?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 20:20
avatar

A přes kabel se do WiFi routeru dostanete?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zelda
Datum: 28.04.14 22:09

Ano, přes kabel funguje vše jak má. I s jinými PC funguje WiFi správně.

Před tímto problémem se stalo to, že WiFi karta ze systému úplně zmizela, nebyla vidět - to se ale občas stalo i dříve. Provedl jsem obnovení systému a karta se znovu objevila - ale s tímto problémem. Víte někdo, proč karta může "zmizet" ze systému?

VE FINÁLE:

Ve finále jsem řešení našel - zatímco byl NB dlouho odstaven, změnil jsem šifrování na routeru z WEP na WPA - ale nezměnil jsem nastavení v notebooku - proto asi ty zmatky.

Nicméně kdybyste někdo znal odpověď na způsoby, kterými může ze systému zmizet "hardware", tak budu jen rád :)

Datum: 28.04.14 22:45
avatar

@zelda: Prima, že jste zjistil příčinu problému a napsal ji sem. Proč vám mizí "hardware" netuším. Pro ten případ si občas vytvořte Bod obnovy, který vám správně funguje. Až vám to zase zmizí, tak ten poslední Bod obnovy použijete. Asi tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.04.14 10:10
avatar

Máte nainstalovaný správný a doporučený wifi ovladače? Koukněte do správce napájení a spotřeby jestli není karta nastavena na nejúspornější režimu? V routeru projděte záložku pro Wifi jestli nemáte hide SSID,... Pokud jsem měl wifi kartu, tak jsem vždy používal připojovací utilitu výrobce karty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misabalu*
Datum: 29.04.14 10:33

Obávám se, že vaše rady nevedou k žádanému výsledku ani teotreticky. Tazatel psal, že se nemůže připojit a tahat data k routeru a nikoliv, že ho nevidí. Proto zmínka o skrytém SSID není na místě ;) "Nesprávné ovladače" jaksi dost dobře nainstalovat nejdou. Každé HW zařízení je identifikováno jednoznačně Vendor ID a Device ID (výrobce a typ zařízení), může mít akorát starší nebo novější verzi ovladačů. Všechny nejnovější ovladače nemusí plně fungovat na starších HW zařízeních. A co se týče utility výrobce wifi karty, která vlastně dělá totéž, co integrovaná ve WinXP, neřeší vůbec nic. Jen navíc zabírá paměť. No a nastavení karty do nejúspornějšího režimu...budu doufat, že jste myslel spíše nastavení minimálního vysílacího výkonu, ale určitě ne napájení. To, co jste zmínil - správce napájení a spotřeby - se týká napájení notebooku (buď na akumulátor nebo na síťové napájení). Z wifinou to nemá vůbec nic společného.
Nicméně, tazatel nakonec sám na "závadu" přišel, takže i vy sám vidíte, že vaše "střelba od pasu" byla na hony vzdálená dané situaci
Ještě poznámka pro jiné uživatele: stává se docela často, že i když vše je nastaveno, jak má, přesto zařízení spolu nenavážou komunikaci. Je to dáno čipy v zařízeních (např. Zyxel jsou sázka do loterie), které se prostě neumí domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machal02*
Datum: 29.04.14 11:48

pokud by byl Wifi nainstalován na jiném počítači tak by na notebooku mohlo pomoci přiřadit DHCP automaticky někdy to tak uděla že na ruční přiřazení DHCP nefunguje i když je zadáno zprávně

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.