Plný externí disk - doopravdy není plný

Od: Datum: 24.04.14 16:39 odpovědí: 11 změna: 25.04.14 11:49

Dobrý den, nevím co se stalo, ale z jednoho externího disku 500GB jsem vymazala pár filmů a chtěla jsem do něj z jiného vložit jiné filmy. Bohužel mi tento disk neustále ukazuje, že má nedostatek místa - 322MB, což je nemožné, když jsem z něj vymazala cca 6 filmů. Proč? Děkuji za radu. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 16:42
Zkus vysypat koš.
Ohodnoceno: 2x

Od: astik
Datum: 24.04.14 16:52

Vysypat koš? Tohle je ale na externím disku, tam "koš" není...

Datum: 24.04.14 16:58

skus si to vsetko ulozit inde ...trebars do pocitaca a naformatuj na novo cely HDD...ci to bude k niecomu neviem...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.04.14 16:59

Ale ano, je, Prostě ten koš na ploše vysypte a uvidíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.04.14 17:00
Podívej se fo koše, zdali t ty filmy jsou a nebo ne...
doplněno 24.04.14 17:02: t = tam. Nějak mě vypadly písmenka.

Datum: 24.04.14 17:20

Moc děkuji za radu - opravdu to pomohlo ;) Většinou ten koš vysypávám, ale když mažu z e.disku, tak se to maže rovnou - bez uložení do koše, proto jsem ho nevysypala. Ještě jednou díky. S tím přeformátováním by to bylo horší - nemám kam ten obsah uložit, aby se vše nesmazalo, takže jsem ráda za "koš" :)

Datum: 24.04.14 17:27
Rovnou se mažou větší soubory, které se "nevejdou" do koše.

Datum: 24.04.14 17:44

To je pravda, ale mně se maže z e.d. i jen něco menšího ... *ee*

Datum: 25.04.14 10:45
Stáhni si jednoduchý program Spacemonger vyber správné písmeno pod kterým se ti exterák hlásí a spust analýzu. Program ti ukáže graficky co ti zabírá kolik místa. Přímo z něj můžeš nepotřebné věci i mazat. Funkce mazání je sice oficiálně až v placené verzi takže ti vyskočí nějaká hláška že to nejde ale stačí odkliknout "pokračovat" a normálně to funguje.
Program není žádný wárez je normálně oficiálně na slunecnice.cz

Datum: 25.04.14 10:50
Co se týče koše - velké soubory se mažou SHIFT+DEL je to daleko rychlejší než mazání do koše ale je to nevratný proces. Když se uklikneš tak soubor nejde obnovit. ( bez použití programu na záchranu dat )

Datum: 25.04.14 11:49

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.