Naboural se mi na pc a říká mi,co tam viděl

Od: Datum: 03.06.14 13:48 odpovědí: 8 změna: 19.06.14 20:22

Jak nadpis říká, dělá to jeden chlápek a dělá to více lidem. Ptá se pak "obětí", proč nestahují žádné filmy anebo říká, jaké fotky mají aktuálně na ploše. Taky se mi nedávno na fcb nastavila profilovka, kterou jsem já nenastavil. Bylo to v době, kdy jsem šel off. Firewall mám zapnutý,anťák mám avast. Nevím jak se tomu bránit, zda existuje program který tomu zamezí nebo tak...Nechápu totiž,kde se moje výsledky stahování ukazují,jak to zjistit nebo tomu zamezit.Jsem total laik a nikdy mne nenapadlo, že někdo tráví čas čuměním druhým do pc.

(není to náhodou trestné?)

Pokud mi bude razeno,prosím,aby se tak dělo v míře co nesrozumitelnější. Klidně mi to pište jako blbečkovi. Odbornějším radám totiž neporozumím. Díky za každou,klidně i posměšnou reakci.

Pokud je to umístěno v blbé kategorii tak se omlouvám...nevím kam tohle zařadit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 13:53

Viděl bych to tak, že Vám do PC nainstaloval nějaký keylogger, např. hlídacího psa.

Jaký máte operační systém?

Ohodnoceno: 0x

Od: r3dn3x*
Datum: 03.06.14 14:01

Win7

Datum: 03.06.14 14:52

Moje úvaha je velmi amatérská, ale nejedná se o aplikaci TeamWiewer? To je dobrá aplikace, kterou Vám Váš IT technik "vidí" do Vašeho PC a můžete se s ním domlouvat co a jak, když se něco pokazí. Samo o sobě je to bezvadná věc, ale zřejmě v rukou d.bila možná může otravovat život druhým. Nezasahoval Vám někdy do PC, třeba z důvodu instalace nebo opravy, údržby? Pak by to chtělo se poradit s IT odborníkem, co s tím, možná by stačilo tu aplikaci zrušit.

Ohodnoceno: 1x

Od: r3dn3x*
Datum: 03.06.14 18:11

S touto aplikací jsem měl již čest, když se mi kdysi někdo snažil "pomoci",ale velmi rychle jsem pochopil,o co jde a odinstaloval to. Nyní by se to nemělo v pc nacházet a v době, kdy mě ten dotyčný sledovat začal, jsem to v pc neměl.

Spíš si myslím že to dělá přes veřejnou ip nebo tak něco...hřeší na to že já amatér o možnostech, jak na mě, nevím.

Datum: 03.06.14 18:17

Stáhni si HijackThis, spusť jako správce (administrátor), klikni na "Do a system scan and save a logfile" a vytvořený log.txt mi pošli na admin[zavináč]pctipy.net, pak ti odepíšu, co dál.

Datum: 04.06.14 01:34
Nas by zaj8malo c9 tam bylo za verbes... aspon jaky program a jak ho odstranit...

Od: ondra750818
Datum: 19.06.14 20:19

Píšete, že máte Antivir Avast!. Jestli má dotyčný člověk Avast! Premium a je mezi vám i nastavena vzdálená správa, což asi bude, máte problém, protože de facto plně ovládá váš komp. Mohlo by pomoct si pořídit vyšší verzi Antiviru, třeba Avast! Internet security, nebo i ten Premier. Sice to něco bude stát, ale mohlo by to pomoct. Už ten Internet security umí najít a zlikvidovat keyloggery a podobné neřádstvo.

Od: ondra750818
Datum: 19.06.14 20:22

Doplním odpověď. Pokud máte podezření na tu veřejnou IP lze v antiviru nastavit důveryhodné(povolené) adresy, respektive zablokovat ty, o kterých si myslíte, že jsou ty "jeho špiónské".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.