Spuštění java

Od: Datum: 22.04.14 13:06 odpovědí: 2 změna: 10.05.14 23:49

Dobrý deň, když si napíšu nějaký skript, třeba hello world v javě. A chtěl bych to někomu poslat , jak to mám spustit aby sem to nespouštěl přes konzoli ( elcipse, netbeans) protože tu ani většina lidí nemá. Prostě aby se to dalo spustit jak exe soubor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.14 23:28
avatar

Existují wrappery, které .jar "zabalí" do .exe. Avšak jediné, co to udělá, že to ten vnitřní jar spustí v JVM, který tam stejně musí být nainstalovaný. Případně to vyhodí chybu a odkaz, kde ho stáhnout.

Launch4j by měl být zadarmo a použitelný za jakýmkoli účelem.

Jinak pokud program neběží v konzoli, ale jako desktopová aplikace, tak se spustitelný .jar otevře normálně dvojklikem, ne? Ani se s tím nemusí nic dalšího dělat, jen mít Javu nainstalovanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 23:49
avatar

Pokud děláš v NetBeans, tak si vytvoř JFrame form, což je okno, které se ti vytvoří po spuštění programu (dvojklikem) a kód zakomponuj do toho. Ta třída s tím oknem už v sobě má v základu main metodu, tak na to pozor.

doplněno 10.05.14 23:55:

Výsledek pak může vypadat nějak takto:

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.