Přeinstalace systému

Od: Datum: 19.04.14 20:26 odpovědí: 11 změna: 20.04.14 15:47

Zdravím všechny rádkyně i rádce.

Poslední dobou se tu v odpovědích vzhledem k ukončení podpory XPéček začaly hodně objevovat rady na PŘEINSTALACI OS.

Začalo se to tu hemžit samejma ajťáckejma názvama ale nikde sem nenašel pořádnej návod jak to provést.

Myslím si že by mohl stačit návod jak ze svýho kompu ,,vytáhnout" OS na flešku, a jak ho tam po naformátování disku nainstalovat zpátky. Podotýkám že sice mám originální ale nemám ani cédéčko ani štítek na bedně.

Nejlepší by byly odkazy na stránky s přesným postupem a třeba i s videem.

Moc děkuju za rady. Lujs

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.04.14 20:30

Dobrý den, Vy chcete OS WIN-XP zálohovat, zformátovat HDD a vložit OS WIN-XP zpět?

Proč? Zdravím!

doplněno 19.04.14 21:17:

lujs - nevím, co Vás tak rozpálilo. Jen jsem se ptal, co si od toho slibujete. Aroganci si strčte do . . .

doplněno 19.04.14 22:54:

hm - mám stejný názor a proto jsem se tazatele (snad slušně) zeptal, proč to chce udělat a co si od toho slibuje. Ale, tvrdě jsem narazil. Patrně si koledujete o to samé .

Ohodnoceno: 1x

Od: lujs®
Datum: 19.04.14 21:24

Proč rozpálilo, jaká arogance?!?!?

Jenom píšu co si myslím.

Datum: 19.04.14 20:59

Luisi, ty rady v médiích jsou spíš komerční tah. Mají lidi vystrašit, aby si pořídili novější Windows a spolu s nimi i výkonnější PC, protože ten původní nebude novějším stačit.

Pokud Vám XPčka fungují, není žádný důvode je přeinstalovávat. Pro jistotu používejte aktuální antivir.

XPčka Vám budou fungovat dál, přestože Microsoft ukončil jejich podporu.

Datum: 19.04.14 21:12

Ben: Proč zase odpovídáte otázkou?.?.?

Ivzez: Já taky netvrdím že nebudou fachčit dál.

Hodně lidí si jednou za rok kvůli balastům a jinejm sr@čkám prostě přeinstaluje os.

Loni v létě mi ho chtěl kámoš přeinstalovat ale zjistil že mám originál tak si na to netroufl.

Chci ho přeinstalovat kvůli různýmu sajrajtu a hlavně kvůli rychlosti.

Nechci další otázky který nikoho nemusej zajímat ale odpovědi !.!.!.!

doplněno 19.04.14 21:14:

Jinak už v otázce píšu jak ze svýho kompu ,,vytáhnout" OS na flešku, a jak ho tam po naformátování disku nainstalovat zpátky.

Datum: 20.04.14 15:47

Luisi, ono je těžké na takto formulovanou otázku odpovědět podle Vašich představ. Mně Váš dotaz vyzněl tak, že Vám jde hlavně o ukončení podpory ze strany MS, a na to jsem reagovala. Ben se pro jistotu zeptal, podle mne chtěl reagovat až po doplnění informací. Kbyste byl balast zmínil hned, mohli jsme si ušetřit nedoruzumění.

To, co si představujete, vytáhnout Windows na flashku nepůjde. Já bych stejně jako lego navrhla najít si instalčku Windows XP s SP 12 nebo SP3 (podle toho, kterou verzi máte)a provést čistou instalaci.

Stáhněte si program Aida, který Vám poskytne přesné informace o Vašem HW i SW, včetně systému, Product ID a CD Key. (Keyfindery a keyloggery nedoporučuju, často zbytečně zaneřádí PC).

Instalačku vypalte na CD, zazálohujte si všechna data a pak nainstalujte Windows XP.

Po doinstalování potřebných ovladačů bych leště doporučila stáhnout program NLite a s jeho pomocí si připravit instalčku "na míru" včetně ovladačů pro pozdější použití a vypálit si ji na CD.

Pomocí Nlite lze vytvořit "bezobslužnou instalačku", CD Key zadáte už při tvorbě instalačky, později jej po Vás už instalační program nebude vyžadovat.

A obě čísla (ProductID i CD Key) si pro jistotu dobře zálohujte.

doplněno 20.04.14 15:49:

Oprava: ... najít si instalačku Windows XP s SP2 nebo SP3 ...

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 19.04.14 22:42

To, co chcet udělat, nemá moc cenu. Vykopírovat čistý OS nejde, protože v systémových oblastech už jsou všelijaké ovladače, v registru WIN spousta nastavení atd. Když vykopírujete to, co máte (tzn. včetně malwaru), pak zformátujete disk a zas to všecno vrátíte, jste tam, kde jste byl. Smysl by mělo jen udělat si zálohu (to vykopírování obsahu) a občas ji vrátit. Tím byste se zbavil malwaru, který nasbíráte od vytvoření zálohy. Ale to se Vám asi nebude líbit, protože byste tím zároveň přišel o všechno, co jste od vytvoření zálohy udělal. A navíc to nepomůže ani v případě, že se objeví nějaká další díra do WIN. Když Vám někdo skrz ni napadne PC a Vy jen vrátíte zálohu bez odstranění é bezpečnostní díry, napadne Vám PC brzy znovu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.04.14 23:09

Jak zde již zaznělo, postup podle tvýho přání nebude fungovat. Nevytáhneš na flešku čistej systém. To prostě nejde. Jde samozřejmě zazálohovat vše co potřebuješ, nainstalovat čistej systém, samozřejmě s formátem disku, pak znovu všechny záplaty a všechny programy co chceš a vrátit ze zálohy věci co jsi si zazálohoval. Máš to práci zítra na celej den.

Abys nemusel znovu aktivovat systém, i když s tím žádnej problém nebývá, nebo alespon já jsem ho ještě nikdy neměl, stačí si napřed zazálohovat soubor wpa.dbl z C:WindowsSystem32 a po reinstalu ho vrátit zpět. Komp se bude trochu vztekat, ale nakonec si dá říci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.04.14 01:06

No a jak to teda jde udělat kdyžnemám ani cédéčko ani štítek?.?.?

Servisák mi říkal že to nějak tak půjde udělat.

Nainstaloval mi do kompu jakejsi KeyFinder a tam je číslo toho OS.

Od: lego®
Datum: 20.04.14 08:26

Najit nekde na siti instalacku a zkusit pouzit ten kod.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.14 11:26

Takže zase vím prd. :( :(

Datum: 20.04.14 11:41

Jakej prd. Víš, že tvůj nápad nepujde uskutečnit. Cesta veze skrzevá čistou instalaci systému z nějakýho CD. Pokud ho nemáš, stáhni si ho někde z netu, válí se jich tam tuny. Stáhni přesně tu verzi, co máš nainstalovanou.

Před reinstalem si zazálohu někam jinam vše co budeš někdy potřebovat. Různý data, tebou vytvořený věci atd. Dále i nastavení programů, to taky není od věci mít někde daný stranou. Jako bonus si zazálohuj wpa.dbl z C:WindowsSystem32.

Pak už nastane čas na čistou instalaci. Jak na ní si nejlépe přečti někde na netu, jsou tam stovky návodů i s obrázkama.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.