Formátování hdd

Od: Datum: 18.04.14 19:44 odpovědí: 9 změna: 20.04.14 21:54
Dobrý večer zajímalo by mě, jak dlouho trvá formátování discu. Přeinstalovávám wokna 7, zezacatku mi to vzalo záložní dvd, a už to 10 hodin formátuje(asi). Zda se že to není seklý protože to furt čas odpočítává. Mám ještě čekat? Mám 500gb ssd hdd.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: justanswer
Datum: 18.04.14 21:48

formátování 500gb je otázka cca dvou hodin..možná přehánim

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.14 21:52

No, pokud by se disk formátoval úplně (tedy přepisoval na "nuly"), tak u SSD disku takové kapacity by to nemělo určitě trvat déle než hodinu. "Rychlé" formátování (data na disku fyzicky zůstanou, jen se nezobrazí a jdou přepsat) je otázka několika sekund.

Od: dary®
Datum: 18.04.14 22:53
Tak to je průser. 45 minut to instaluje wokna, pak please wait a pak dál už nic. Všechno dělám z biosu.
doplněno 19.04.14 00:33: Ano ben, je to předně tak jak píšete. Jenže já jsem to předtím nevnímal, protože to furt šlo dál. Skoro na konci instalace mi to vyhodí hlášku bcdboot.exe false. Nevíte co teď s tím?
doplněno 19.04.14 01:12: Ben pokračuje to v instalaci. Jenže jsem si vším že kontrolka na hdd už nesvítí a po uplynutí času to napíše please wait a pak dál už nic.
doplněno 19.04.14 01:52: Ben, není to stažený z internetu. ale vypalený na dvd přes recovery backup , nějak tak. Originální instalacku nemám, kupoval jsem ntb už s predintalovaným win 7. A ta třetí myslíte jako na třetí pokus? Ten program mi vytvořil 4 dvd, všechny jsem je tam postupně vložil a pokračoval dál v instalaci. A pak mi tu chybu vyhodilo už během instalace a ne během načítání. No vypadá to že mi to musí udělat v servisu a cpát do toho prachy. Dělám si zálohy na externí hdd. pak na dvd a všechny mi selžou
Od: ben®
Datum: 18.04.14 23:16

Dobrý den, možná jsem to nepochopil, ale v BIOSu si snad maximálně nastavíte bootování z mechaniky. Vložíte instalačku do mechaniky a restart. Tam vyberete instalaci s formátováním HDD a necháte ji proběhnout. Ten SSD disk už asi v PC byl a tak by mohl fungovat. Zdravím!

doplněno 19.04.14 00:35:

dary - a co se stane po klepnutí na OK?

doplněno 19.04.14 01:30:

dary - nevím, jaká je to instalačka, ale už jsem zažil u instalací OS WIN-XP, že fungovala až třetí.

Píšete, že je záložní - tedy, asi vypálená (stažená nebo z originálu=?). Už tam může být chyba.

Zkusil bych na konci instalace (pokud se nebude už nic dít) měkký restart PC - a třeba nabootuje nový OS. Z toho obrázku si nejsem jistý, jestli to není jen nějaké opravné DVD. Pokud to nepůjde zprovoznit, tak by to chtělo asi jinou instalačku (že by to měl být originál je asi jasné).

doplněno 19.04.14 02:05:

dary - třetí instalačkou jsem myslel, že bylo CD špatně vypáleno nebo poškozeno. Ale, to nebylo přímo k Vašemu problému. Pokud máte zálohu svých dat, tak by to chtělo opravdu čistou instalaci. Ani nevíte, v jakém stavu byl ten OS před zálohou, když to bylo zakoupeno s NTB. Nevím, já bych pod Live-CD s OS Linux zformátoval HDD a instaloval OS Windows.

Ovšem, kde si sehnat tu instalačku, Vám raději neporadím. Více k problému již asi nedám.

Datum: 19.04.14 02:19
jj i tak diky za radu.
Datum: 19.04.14 10:10

Pokud nemá instalační DVD, ale má licenční štítek, je legální si ISO toho DVD stáhnout z internetu.

Datum: 19.04.14 23:25
Ano, tentokrát instalace proběhla ok. Ale je to hrozně osekanÿ, mám jen 10 gb woken. Nejhorší je, že tam nemám skoro žádné ovladače ani na síťový adaptér. Stáhnout si je nemůžu a nainstalovat také ne.
doplněno 19.04.14 23:50: Ani přepálení složky drivers na dvd z jiného ntb nepomohlo, asi budu muset najít jinou instalačku, teď je to risk buď to vyjde nebo nevyjde.
Datum: 20.04.14 08:14
Že by ze stránek MSI nešly stáhnout ovladače? To se mi nějak nechce zdát

Datum: 20.04.14 21:54

Ano, z MSI by se nějaké ovladače našly, i tisíce ovladačů z netu, ale žádný nepomůže, nepomůže ani originál instalačka od výrobce, mám ten samý problém co entrise tady. A teď už jsem instaloval iso přímo stažené od mrkvosoftu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.