Chybí obrázek u ikonky

Od: Datum: 17.04.14 11:55 odpovědí: 2 změna: 17.04.14 20:08

Dobrý den. U dvou her mi zmizel obrázek ikonky a je tam místo toho nějaký bílí papírek.
dríve jsem to mněl na ploše, ale teď jsem si to chctěl dát do složky s hrami, abych na ploše neměl nepořádek. aKdyž to bylo naploše bylo vše v pohodě ale najednou ne. Dvoum hrám zmizeli obrázky z ikonky a už je nemužu dát spátky. Poradíte mi někdo co stím obrázkem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.04.14 13:09
avatar

Dobrý den, domnívám se, že šlo pouze o zástupce souborů EXE na ploše a jejich přesunem se změnila cesta k souboru EXE a je tam symbol prázdné ikony. Můžete změnit cestu v těch Vlastnostech zástupce nebo ho smažte a vytvořte zástupce od souboru EXE jiného. Hlavně se podívejte na koncovku souboru před smazáním (asi to bude soubor LNK). Pokud je to EXE, tak se smazat nesmí. Zdravím!

doplněno 17.04.14 21:29:

ivzez - děkuji Vám za opravu. Musím si obnovit znalosti OS Windows a opět si ho někdy spustit. Patrně se shodneme na tom, že přesunem se změnila cesta a nastal tento stav.

Tazatel si nestěžuje, že by hry nešly spustit - kdyby přesouval hry (jejich složku) a tyto hry by při své instalaci vložily záznam do registru, tak by asi po přesunu nešly spustit.

Snad nám to tazatel ještě objasní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 20:08
avatar

Výjimečně s Benem nesouhlasím: Přesunutím zástupců programu se nezmění ikonka zástupců. Tady zřejmě o přesunutí přímo těch programů, proto se ikonky změnily.

Je-li tomu tak, jak se domnívám (přesunul-li jste program/y), bude potřeba v jejich novém místě vytvořit nové zástupce. Stačí na program kliknout pravým tlačítkem myši a z kontextovénabídky vybrat "vytvořit zástupce".

Pokažené zástupce napřed smažte!

doplněno 18.04.14 09:07:

Bene, toto je stejné ve Windows i v Linuxu. Aby se změnila cesta, musel by se přesunout program. Přesunutí zástupce nemá na zobrazení ikony programu žádný vliv, protože program včetně ikony zůstal na původním místě.

Ještě mne napadá jedna možnost: Já si často dodávám ikonky vlastní. V takovém případě by se projevilo i přesunutí složky s ikonami, bylo by nutné na zástupce kliknout pravým tlačítkem, vybrat změnit ikonu > procházet a postupně se proklikat k novému umístění ikonky.

I toto by mělo být stejné i v Linuxu. Tam mi původní ikony nevadí (jsou hezčí), takže je neměním.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.