Kurzor se sekne,zamrzne

Od: Datum: 02.06.14 14:23 odpovědí: 10 změna: 08.06.14 07:37

Dobrý den, mám notebook msi vr705 , windows ultimate 7, který je nově nainstalován z xp. Vše je vpořádku, jen jeden problém se občas opakuje a to je , že se zasekne kurzor, zamrzne a počítač musím vypnout cestou, která se nedoporučuje a to je přidržet hlavní kolík , kterým počítač zapínám. -prosím o radu, jak tento problém vyřešit a jestli to vůbec je možné opravit. Děkuji a přeji krásný den volf jan.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 18:11
Tipnul bych si na slabou konfiguraci. Nepíšete kolik má RAM paměti. U sedmiček se za základní předpoklad dobré funkčnosti uvádí minimálně 1GB paměti.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.14 01:29

RAM paměti má 3 GB.Děkuji za odpověd´ .

Od: ben®
Datum: 03.06.14 05:01

Dobrý den, zamrzání kurzoru by mohla dělat i grafika, která nestíhá. Pokud tam máte grafiku integrovanou, tak se podívejte do BIOSu, jestli je její paměť na maximální hodnotě. Také zkuste vypozorovat, kdy se to stane. Možná je spuštěno mnoho programů najednou a grafika opět nestíhá. Pokud používáte k NTB i myš do USB, tak zkuste jiný port. Zdravím!

doplněno 03.06.14 11:59:

Patrně jste tam měl nastaveno uspávání NTB při nečinnosti a to dělalo ten problém. Jinak, snaha byla. A snad už to bude dobré.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.06.14 11:55

Nejdříve všem děkuji za velkou snahu pomoci ! Grafika i bios je podle měho syna vpořádku. Myš používám, ale pokud to zamrzne, tak nejde počítač ovládat ani klávesnicí. Přesto jsem myš přehodil do jiného portu. Musím dodat, že jsem vypozoroval kdy se to stává. Jakmile přestanu na cokoli dělat, tak v první fázi obraz tmavne a po určité době úplně zmizí. Pokud hnu z myší, tak opět se oběví. Což je ok. Píši to proto, že mi kurzor zamrzne v době tmavnutí . Syn mě dal ntb na plný výkon, aby jse obraz neměnil a jíž 5 dnů nemám problém. Tak tomu musím dát čas a možná to bude vyřešený. Ještě jednou děkuji , volf jan.

Datum: 03.06.14 12:38

Také doufám a děkuji

Od: bmbx®
Datum: 03.06.14 05:40

Jsou i jiné způsoby jak vypnout počítač, pokud ani ty nefungují, tak není problém v zamrzání kurzoru, ale v zamrznutí počítače celkově a to může být příčin mnohem více...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.14 12:07

Dobrý den a děkuji za vaší pomoc. V případě, kdy mě kurzor zamrzne jsem znal jak vypnout ntb poze hlavním vypínačem, který se moc nedoporučuje, protože při častém použití to může ublížit počítači. Byní jsem se dozvědel, že je možnost zmáčknout ctrl současně s delete. Nevím jestli tento tip vypnutí také škodí, ale při zamrznutí mě nereaguje myš ani klávesnice. Jinou možnost neznám. Děkuji vám moc za snahu pomoci a přeji krásný den! Volf jan.

Od: bmbx®
Datum: 03.06.14 16:33

Krátké stisknutí vypínače bývá normální vypnutí počítače - ničemu neškodí (základní nastavení, jinak může být nastavení i jiné), ale obdoba vypínání myší je stlačení tlačítka "windows" (tlačítko vedle CTRL) a pak kurzorovými klavesami se vybere volba v menu. Ale proto jsem se ptal zdali jde vypnout počítač jinak, protože pokud jde jen podržením vypínacího tlačítka, tak je tzamrzlý počítač kompletně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.14 20:51

Dobrý den, po osmi dnech se opakuje stejný problém a to je , že mi občas zamrzne kurzor. Jde to vypnout pouze hlavním vypínačem, jelikož myš, ani klávesnice nereaguje. Pokud máte nějaký népad, čím to je a proč se tak děje, tak mi prosímdejte vědět. Rád uvítám každý názor a případné řešení mého problému. Také by mě zajímalo, jak by jste řešili tento problém vy. Předem všem děkuji a přeji krásný den. Volf jan.

Od: ben®
Datum: 08.06.14 07:37

Dobrý den, pokud se situace opakuje a vzhledem ke zvýšeným teplotám (počasí) by to mohl být i problém přehřívání NTB. Možná by to chtělo vyčistit ho od prachu. Zkontrolujte si teplotu na spodní straně NTB, jestli není více horký, než býval dříve. Možná bude i hlučný ventilátor - zaprášený. Ale, jsou to jen spekulace. Ovšem, vyčištění NTB neublíží. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.