Může zabržděnost NTB způsobovat přehřátí CPU?

Od: Datum: 15.04.14 08:20 odpovědí: 5 změna: 16.04.14 08:01

Ahoj můj NTB začíná poslední dobou blbnout. Filmy se zasekávají, WOT se mi také seká, mám špatné jak fps tak i ping. Dřív to nedělalo, běhalo to normálně. Nemám spuštěné žádné další programy. Je možné, že jak je NTB už starý, tak už třeba chladící pasta na CPU nemá ty vlastnosti, které by měla mít a tak CPU nestíhá chladit a proto to blbne? Je vždy i slyšet, že se více rozjíždí větrák, když dám správce úloh, tak je tam vytíženost CPU na maximu (v době kdy se sekne film, popř. hra). Prach tam není, stačilo by rozebrat a dát novou pastu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.14 08:22
avatar

Ano, může to být přesně jak píšeš. Já osobně asi po dvou letech vždy pastu měním, rozdíl je znát. Ještě ti taky může špatně dolíhat chladič na procesor, ale každopádně pokud ti rychle skáče teplota, bude to špatný přechod mezi procesorem a chladičem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.04.14 08:41

Ono to může být i obráceně. Vytížení procesoru způsobí nárůst teploty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 10:02

Líbí se mi sdělení "prach tam není".

Vůbec nejde o prach ale o proudění vzduchu přes výměník tepla.

Takže napřed vymontuj ventilátor a vyčisti prostor výměníku ze strany ventilátoru. Většinou jsou tam usazená vlákna z textilu a ty brání průchodu vzduchu.

Teprve potom můžeš vyměnit teplovodivou pastu na procesoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 00:33
avatar

Prvně by to chtělo důkladně prohlédnou spuštěné procesy i služby. Jak systém stárne, některé věci se kupí a potom brzdí. Celkově se dá říct, že všechny NTB se pořádně nechladí - požaduje se od nich výkon jako od klasických PC a přitom mají mnohem méně účinné chladiče. Právě proto mám kvalitně odhlučnený PC s pořádným chladičem na procesoru a pasivním chladičem grafiky. Ať dělám co chci, počítač je pořád prakticky neslyšný. Nesnáším NTB kde stačí cokoliv spustit a hned se rozhučí větráky a všude hrne horký vzduch.

Btw. třeba se nepřehřívá jen procesor, může se hřát i čipset, paměti, grafika. Má počítač možnost zobrazovat teploty vyjmenovaných?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 16.04.14 08:01

žádnou pastu neměňte. Ukazuje-li správce úloh vytížení 100%, není to pastou ani prachem. Prostě nějaký proces zatěžuje procesor. Musíte ten proces najít a zastavit. Pokud si do ntb s oblibou instalujete na co narazíte, může být nejlepší reinstalace systému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.