Mechanika nenačte

Od: Datum: 14.04.14 18:00 odpovědí: 2 změna: 14.04.14 20:04

Ahoj,

chci si přeinstalovat WinXp na Win7. Ale mechanika mi načítá originální CD a nenačte mi to neoriginální nevíte co stím je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 20:02
avatar

po zapnutí PC musíte navolit bootování (načtení) softwaru z CD a to stiskem klávessy podle typu desky - F12, F9, Delete, ... - máte to většinou napsané dole na obrazovce při načítání a pak postupovat podle pokynů, instalace Vlastní, pokud nechcete jenom opravu systému

doplněno 14.04.14 20:04:

mechanika načítá originální instalační CD s XP a nenačítá neoriginální s Win7? rozumím tomu správně? anebo načítá z HD původní XP a nebere z CD?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: r3ad3r
Datum: 14.04.14 20:04

Je to CD nebo DVD mechanika? Win7 budou na DVD.

Jiné disky mechanika načte?

Pokud ano, ale nelze z toho disku nabootovat, je potřeba tuto možnost povolit v BIOSu - někde by tam mělo být něco jako priority při bootování, je potřeba tu optickou mechaniku dát na první místo.

Další možností je vytvořit instalační flashdisk, návodů je na netu spousta, originálnost toho disku nespočívá v tom, že jste jej koupil od MS, ale v licenčním klíči - tzn. dokud mám ten klíč, můžu to instalovat z libovolné kopie, jen to pak musím aktivovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.