E mail mi žere poštu

Od: Datum: 11.04.14 15:57 odpovědí: 13 změna: 13.04.14 07:03
avatar
Zdravím a prosím o radu. Začátkem týdne jsem spustila ccleaner a počítač vyčistila. Od té doby nejde na seznam.cz otevřít mail. Mobil mi hlásí poštu a na domovské stránce je přijatá pošta. Když však kliknu na mail, naskočí obálka a počkejte chviličku, jakože načítá. A nic nic, při vší trpělivosti. Když se vrátím na domovskou stránku, tak ten nový mail už nikde není. Není dokonce ani v programu Windows Live Mail, kde normálně bývá. Jen když se načítá, probleskne a zmizí. Není ani v nepřečtených, ani v uložených, ani v koši. Černá díra! *plac* Pořád věřím, že se někde něco stalo a já jsem nic nezavinila a že to odejde tak, jak přišlo. Ze zoufalství jsem použila Bod obnovy před cleanrem. A nic nic *zed* Prosím vás, poraďte mi. Ale jen česky a vyloženě krok po kroku. Víte, že neumím vůbec nic. Ne že neumím, ale ani nerozumím. Hooodně polopaticky, prosííím. Moc děkuji za každou radu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 16:09

Zkuste načíst mail v jiném prohlížeči.Pokud máte Explorer,zkuste Firefox,popř.Operu.Netscape.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 16:10

Také múžete zkusit nastavit prohlížeč do původního nastavení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 16:14
avatar
gamapolis, ráda bych to udělala, ale nevím jak. *plac* Já asi budu muset někoho přivolat a nechat si vysvětlit co jsou jiné prohlížeče a jak se s nimi pracuje. Jsem nemožná *zed*
doplněno 11.04.14 16:26: Mozilla Firefox, to poznám
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 16:21

Jak vypada ikona internetu na kterou klikate?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 16:37

Dobře,tak kliněte nahoře na nápověda,potom na technivké informace a potom vpravo nahoře na obnovit aplikaci firefox

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 16:55
avatar

gamapolis, já vás milujuuu! *pusa* Sice jsem se úplně zapotila, jak jsem se v tom ráchala, protože se mně Vincent stále na něco ptal a já jsem klikala jen intuitivně. Krucííí, já jsem dobrááá! Děkuji, děkuji, děkuji. Jsem váš veliký dlužník. *pusa*

P.S. Ten papír, na který jsem si vaše pokyny psala, neztratím a pomodlím se, ať ho nemusím už nikdy použít.

doplněno 11.04.14 16:59:

Páááni, jdou mi otevřít i jiné věci, o kterých jsem si myslela, že jsou ztracené. Třeba karty a kamery v lese. Jsem celá happy!

Datum: 11.04.14 18:35
avatar

Vrátím se k CCleaneru, který umí "vyčistit" i uložená hesla a nastavení prohlížečů. Doporučím od prohlížečů příště radši nic nemazat. Více v obrázcích.

V prvním obrázku je odhad Vašeho nastavení, v druhém moje doporučení:

Ohodnoceno: 3x
 
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 20:13

Ano to bude asi dobře,nejlepší asi bude nechat Ccleaner v původním nastavení,jak je po instalaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 20:16

Teď jsem se kouknul a mám to nastavené jak to navrhujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 11.04.14 17:03

Jsem rád.že jsem pomohl.Ať Vám počítač šlape.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 08:31
avatar

Ivzez a Gamapolis, děkuji za radu. Plně vám důvěřuji a udělala jsem to, jak Ivzez navrhla aGamapolis schválil. Ubrala jsem cookie, a přidala Kompaktní databáze. Jinak to mám tak, jak jste to navrhovali. Děkuji. *pusa* Ale musím vám říci, že kdybych věděla, co jsem to udělala, bylo by mi klidněji. Asi se to nedozvím a asi to ani nechci vědět. Jsem a zůstanu velmi slabým uživatelem. Hezký víkend vám všem ;)

doplněno 12.04.14 11:26:

Na ploše mi naskočila nová složka s názvem Původní data aplikace Firefox. Ve té složce je zase složka 5wtavngo.default a v ní spousta ikon, úplně podivných. Co stím mám udělat? Na ploše být nemůže. :(

Datum: 12.04.14 16:20
avatar

Cookies jsou kousky textu, v nichž webové stránky ukládají do Vašeho PC Vaše nastavení pro ten který web. Podobně u formulářů - tam jde o uložení toho, co jste dříve doplňovala. Pravděpodobně si v prohlížeči ukládáte i uživatelská jména a hesla pro často navštěvované stránky.

Pokud výše uvedené smažete, nebude si prohlížeč pamatovat, co jste si kde nastavila, a pak budete muset po každém čištění CCleanerem vše nastavovat znovu. Proto jsem navrhla některé volby v CCleaneru odškrtnout, pak se Vám nastavení nesmažou.

----- Složky "Původní data aplikace Firefox" a "5wtavngo.default" podle mne obsahují zálohu Vašich nastavení pro Firefox.

Zkuste si kliknout na tlačítko Start> Hledat a zadejte "5wtavngo.default".

Pokud se složka objeví ve výsledcích dvakrát nebo víckrát, zkontrolujte si data jejich vytvoření. Pokud by se Vám chtělo, můžete i porovnat obsah složky z plochy s dalšími vyhledanými.

Ale to hlavní: Složku s nastaveními potřebuje Firefox jenom jednou, a to tu nejnovější. Pokud je v PC složka s novějším datem, a pokud Vám Firefox běhá podle Vašich představ a bez problémů, můžete klidně smazat celou složku "Původní data aplikace Firefox". Pro jistotu jenom do koše, odkud se dá v případě potřeby obnovit. Bude-li Firefox další týden až dva běhat bez problémů, můžete zálohu z koše vysypat.

--- Doufám, že jsem to napsala srozumitelně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.14 07:03
avatar

Ivzez, toto je nejsrozumitelnější vysvětlení. Jasné vysvětlení z toho, co jsem kdy slyšela od doby, kdy jsem zasedla k Vincentovi. Z toho, co mi kdo kdy vysvětlil a čemu jsem ze tří čtvrtin vůbec nerozuměla. Vždycky jsem rozuměla jen tomu, kam mám kliknout. Ale proč, to byla pro mně záhada. Konečně něco dává smysl. Jsem vám nesmírně vděčná. Kdybych mohla, dám vám 100 bodů. :-D Děkuji vám, babka z OV.

doplněno 13.04.14 10:20:

Ivzez, složku mám v koši a nic se neděje. Ještě chvíli ji tam nechám. Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.