Win 8,1 - Jak dostat Explorer do hl. panelu

Od: Datum: 05.04.14 11:24 odpovědí: 8 změna: 05.04.14 15:52

Přeji dobrý den. Právě jsem si přeinstaloval Win 8 na 8,1 a obvyklé skryté Gejcoviny na sebe nenechaly dlouho čekat. Rád bych dostal Explorer (aktivní symbol "e") do hlavního panelu, někdy se tomu říká panel snadného spuštění. Hodlám se k netu připojovat výhradně kliknutím na ono éčko v hlavním panelu. Žádné Metro, rozhraní ani další Gejcoviny mě nezajímají. Mít zbytečnou padesátku, dávno bych kousal do jablka a smál se tomu metr padesát malému (censored) do ksichtu...ale bohužel, zbytečné pádlo není. Nemá někdo prosím představu, jak tam to éčko dostat, samozřejmě s tím, aby bylo funkční? Děkuji mnohokrát a přeji hezký den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.04.14 11:40

Dobrý den, a co se stane, když na hlavní panel klepnete pravým myšítkem? Nevyskočí tam nabídka a v ní možnost přidat aplikaci (zástupce aplikace) do rychlého spuštění? Zdravím!

doplněno 05.04.14 12:01:

Ten odkaz má řešit složky, ale Vy tam potřebujete dostat zástupce programu. A na ploše není ikona MIE, která by šla přetáhnout na panel? Nebo, po klepnutím pravým myšítkem na tu ikonu není nabídka a s možností vložení do hl. panelu?

doplněno 05.04.14 12:58:

Pokud se Vám zatím ani nepodařilo MIE spustit, tak je asi špatně nainstalován. Já bych si zvolil Firefox a nechal MIE někomu jinému.

Ohodnoceno: 0x

Od: knifethrower*
Datum: 05.04.14 11:49

Ne, věnuji se tomu asi hodinu a nejde nic, včetně nápovědy na webu. V balíčku Exploreru v Common Files jsou éčka dvě, ale ani jedno není aktivní. Tohle taky nefunguje.

Datum: 05.04.14 12:23

Při spuštěném prohlížeči klikněte pravým tlačítkem myši na "e" na hlavním panelu. Otevře se menu, kde kliknete na Připnout tento program na hlavní panel.

doplněno 05.04.14 13:53:

Internet Explorer spustíte tak, že najedete myší do levého doloního rohu obrazovky, zobrazí se ikona s modrým oknem na černém pozadí a na ní kliknete. Zobrazí se modrá obrazovka s dlaždicemi. Pokud mezi nimi Internet Explorer není, napište text "Internet Explorer". Aniž byste musela napsat text celý, zobrazí se seznam programů a mezi nimi bude i onen Explorer.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.04.14 12:50

Díky, to vypadá dobře...ještě zjistit, jak prohlížeč spustit a bude to dokonalé (teď jsem via Opera). Proč se ten malý obrýlený (censored) krucinál nedržel vynikajících XPček a nepokračoval v jejich linii. Proč, proč proč...

Datum: 05.04.14 13:01

Bill Gates Microsoft už dávno neřídí...

Datum: 05.04.14 13:08

Balím to, nemá to cveka...ten malý šmejd tam ještě nějak napevno zabudoval Bing, který je jak známo absolutně k ničemu, takže takhle ne...ponechám si Operu a z toho slavného výtvoru zvaného Win 8,1 odinstaluju každou Gejcovinu, která bude možná a nahradím ji alternativními programy. Nechám si zdát o nakousnutém jablku, prozatím bohužel jinak nelze. I tak děkuji všem za snahu.

Datum: 05.04.14 15:52

Podrobný popis, jak nastavit hledání Googlen pro jednotlivé prohlížeče je tady

Datum: 05.04.14 15:22

Připnout program k hlavnímu panelu jde jednoduše tím, že tam přetáhnu jeho zástupce (např. z plochy).

Jinak jak u W7 tak W8 jsem si v možnostech hlavního panelu nastavil malé ikony (nízký panel) a "seskupovat pouze při zaplnění" a mám to jako u XPček :)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.