Propojení PC

Od: ® odpovědí: 2 změna:

Nedávno zde byl návod na možnost propojení dvou Pc kabelem SATA. Mám podobný problém, ze starého vadného Pc dostat data do nového. Jsem naprostý laik a proto prosím o postup. Kabelem (viz obrázek) se propojí oba PC, zapnou se a pak se v tom novém objeví data z toho starého? Na obou je WinXP.


Propojení PC
2 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar dakon

Dobry den, propojeni jak ho popisujete je mozne, ale jestli mate v novem PC jedno SATA napajeni navic, tak proste disk vyndejte a pripojte kompletne na druhy PC, napajeni i SATA.

Jestlize nemate volne napajeni, tak vypnete oba pc, nejlepe i ze zasuvky. Ve starem PC nechte zapojene napajeni a SATA zapojte do desky druheho PC. Potom uz jen zapnout oba PC tak, ze stary zapnete drive, aby se jiz tocil disk pri startu noveho PC. Potom by jste mel videt druhy disk ve sprave disku

doplněno 31.03.14 12:07:

Spuštění modulu Správa disků:

Přihlaste se jako správce nebo jako člen skupiny správců.

Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadejte příkaz compmgmt.msc a pak klikněte na tlačítko OK.

Ve stromové struktuře konzoly klepněte na položku Správa disků. Zobrazí se okno Správa disků. Disky a svazky se zobrazí v grafické podobě a ve formě seznamu. Chcete-li upravit zobrazení disků a svazků v horním a dolním podokně, v nabídce Zobrazit přejděte na příkaz Nahoře nebo Dole a klikněte na požadované zobrazení.

POZNÁMKA: Společnost Microsoft doporučuje před provedením změn disků nebo svazků vytvořit úplnou zálohu obsahu disku.

Zdroj: support.microsoft.com/...

 


0x

Propojit lze teoreticky takto:

Vypneš jeden PC, otevřeš, ten červený kabel od starého disku strčíš do toho nového počítače. Nedotýkáš se elektroniky a pokud jo, tak si dáš bacha abys nebyl nabitý elektrostatickou elektrinou. Když zapneš ten starý pc, tak se zapne ten starý disk. Pak zapneš ten nový PC a v biosu si zkontroluješ jestli je připojen. Do biosu se dostaneš možná pomocí klávesy delete nebo f12. Musíš číst hlášky při startu pc. Pokud je disk připojen na správný kanál tak stačí restartovat a spustit systém. Musíš to správně nakonfigurovat abys mohl nastartovat na ten disk, ze kterého chceš bootovat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]