Nastavení monitoru

Od: Datum: 27.03.14 17:11 odpovědí: 3 změna: 28.03.14 03:53
avatar

Po instalaci W XP na PC vše proběhlo v poho ale pak se objevila hláška že rozlišení a barevná hloubka jsou na příliš malé hodnotě a je potřeba je zvětšit.Sice obrazovka s logem a písmo se jeví jako dobré tak pokud chci nastavit jiné hodnoty,tak to nelze.Rozlišení obrazovky je stále na 640x480 pixelů.Dále je hláška ,že některé položky v menu start nejde zobrazit protože na ně není na obraz.dost místa.Má někdo nápad co s tím je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.03.14 17:20
avatar

Dobrý den, řekl bych, že nemáte nainstalované ovladače ke grafické kartě. Zdravím!

doplněno 27.03.14 19:19:

Já si myslím, že nyní ta grafika pracuje v režimu VGA (jen na základní ovladače). Podívejte se do Správce zařízení, jestli tam není u grafiky otazník či vykřičník a nebudou potřeba nové ovladače pro Vaši graf. kartu. Tu instalaci prvního OS WIN-XP, kdy to bylo v pořádku jste si dělal sám? A nemusel jste instalovat žádné další ovladače?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.03.14 18:13
avatar

Zajímavé je,že před tím byl na PC nainstalován OS Ubuntu a vše bylo v pořádku.a před Ubuntu také XP a v pořádku.

Datum: 28.03.14 03:53
avatar

Linuxové distribuce mívají ovladače pro starší HW v sobě, pravděpodobně proto nebyly s Ubuntu problémy (ty mívá Linux s novým HW). Jak dlouho jste měl dříve nasalována XPčka? Nemohl jste jen zapomenout, že bylo nutné ovladače nainastalovat (, což je problém většiny Windows)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.