Odinstalace ubírají místo na disku

Od: Datum: 27.03.14 13:28 odpovědí: 5 změna: 28.03.14 12:49
Ahoj,
teď jsem si při čištění počítače od nepotřebných programů všimla, že mi ubývá místo na disku. Zhruba 100MB místa mi to ubralo při odinstalaci jakéhokoli programu, což není moc povzbuzující, když si člověk dělá čisto na disku a místo odstranění 5MB tam dalších 100 přibyde. Kde ty soubory co to vytvořilo najdu a smažu, popřípadě nějaký jiný způsob jak se jich zbavit? CCleaner je nenajde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.03.14 13:36

Dobrý den, pokud nejsou v Koši, tak možná "bobtnají" soubory pro Obnovení systému.

Ale, stejně to množství v MB je nějaké velké. Obnovení systému lze zakázat, ale bojím se to poradit, protože budu okřiknut, že se to zakazovat nemá - ovšem, ušetří se tím hodně místa na HDD. Zdravím!

doplněno 27.03.14 13:47:

Já už OS Windows nemám, ale pokud si vzpomínám, tak jsem to musel zakazovat opakovaně. Přesně jak píšete, tak ten systém to stále zapínal, resp. dělal ty body obnovy. Postup si už nepamatuji, ale zakazoval jsem to opakovaně a snad i mazal něco ručně - mělo by to jít po tom zákazu. A když jsem to udělal vícekrát, tak OS pochopil, že už to opravdu nechci a byl klid.

Ohodnoceno: 0x

Od: chizuru*
Datum: 27.03.14 13:41
Děkuji za radu, vypadá to, že to bude možná ono, ačkoli to nechápu. Obnovu systému jsem zakázala už dávno (A pořád je zakázaná). ale ty body obnovy to dělá pořád.. Co s tím?
Od: bakada
Datum: 28.03.14 11:08

Ty body obnovy se dají smazat tuším někde v obnově systému. Při instalaci SW si systém vytvoří bod obnovy pro případ, že by se něco pokazilo, aby se to dalo jednoduše vrátit. Pokud PC pracuje správně vymažte všechny body obnovy mimo toho posledního, ten si nechte pro jistotu. Ovšem, aby se systém takto nafukoval spíš ukazuje na nějaký malware, protože pokud do pc nainstaluji něco např 5MB velkého, tak při odinstalaci by se to mělo smazat, ale někdy v systému zůstávají pozůstatky programu, např v registrech, různé datové soubory,atp., ale po odinstalaci by se volné místo mělo zvětšit né zmenšit.

Datum: 28.03.14 11:43

Od: chizuru*
Datum: 28.03.14 12:49
Děkuji, hned mám o 3GB místa navíc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.