Obnova OS (hlavně dalších programů -maily...)

Od: Datum: 25.03.14 17:21 odpovědí: 9 změna: 26.03.14 11:33
avatar

situace: po zhroucení OS - Win xp (při téměř zatuhlém PC jsem během vypínání resetoval - už to nenaběhlo, nereagovalo na žádnou variantu - nouzový režim, poslední fung. konfigurace..., vždycky to začalo nabíhat, a spadlo to) jsem si pořídil nový HDD a na něj znovu nainstaloval OS (Win xp),
původní disk, kde byly Win nainstalované, je normálně čitelný - i adresář s Win, s nainst. programy... (jen jsem ho v BIOSu musel odstavit coby první bootovací, pak už se tvářil normálně); potřeboval bych ale obnovit především celé maily (Outlook) - příjaté, odeslané, adresy...; dál taky záložky z prohlížeče (Mozilla), příp. jiný programy;
jak byste postupovali? (na novém disku Outlook i Mozillu už mám taky, jde o ty data);

mimochodem Win xp na novém disku vypadají trochu divně - např. nefunguje (od začátku) úsporný/sleep režim(!?!), procesor je okamžitě zahlcenej na 100% i při pouhém pohnutí s i prázdným oknem po monitoru (procesor je velmi slabý, ale na původním disku nějak tohle nedělal - tamto byl IDE, tohle SATA disk (? - kdysi to už na SATA disku běhalo, a to bez těchhle problémů; jediný, co jsem snad mohl ovlivnit-vybrat, bylo, že jsem neaktivoval RAID funkci...))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.03.14 18:43
avatar

Dobrý den, postupoval bych asi opatrně a možná neprofesionálně. Pokud Vám již jeden OS Windows na PC běží, tak se zřejmě bude bránit kopírování do systému.

Ale, zkusit by se to dalo. Tu původní složku Firefox zkuste zkopírovat do té složky Firefox na novém HDD (Firefox musí být v tu chvíli vypnutý). Přepsáním souborů by měl být asi jako dříve. Outlook je spojen s OS, tak to nevím jestli by to šlo. Předpokládám, že instalace OS WIN-XP je zcela stejná (tedy jako byla původní + stejný reg. klíč). Další možnost by byla kopírovat pod nabootovaným Live-CD s OS Linux, kdy neběží OS Windows. Ale, bude to chtít trpělivost a dávat si pozor, které soubory se přepisují. Ještě si počkejte na další rady.

Zdravím!

doplněno 25.03.14 22:18:

tomas11 - a jak tazatel spustí ten starý Outlook, který je na druhém HDD?

doplněno 26.03.14 07:58:

hafhaf - pokud víme, že jste si pořídil nový HDD, tak nemá význam radit zálohu, formátování a přeinstalaci na starém HDD. To mohlo (mělo) proběhnout dříve a asi pod OS Linux. A opravdu zálohovat se člověk naučí až po ztrátě dat. Mám v tomto vlastní zkušenost - mechanická havárie HDD a dvě "jebnuté" flashky. Až se Vám podaří vše rozchodit a na starém HDD už nebude nic potřebného, tak ho zkuste zformátovat a udělejte jeho diagnostiku - podle výsledku ho potom vyřadíte nebo budete dále používat.

doplněno 26.03.14 11:27:

hafhaf - na původním HDD se nic nezměnilo, ale nenajede z něho OS - tedy, pokud to ještě stále správně chápu. Rozdíl bude v tom, že je tam jeden nový kus hardware a to je ten nový HDD a ještě je SATA. Myslím, že při (před) instalací OS WIN-XP je nutné, aby se nějak aktivoval ovladač pro SATA, ale už si to nepamatuji. Pokud by se podařilo ze starého HDD nabootovat, tak by se to celé nemuselo řešit (ani kupovat nový HDD).

Já bych zůstal u nového HDD a postupně prováděl obnovu souborů (kopírování). Také se podívejte do toho BIOSu a do Správce zařízení (jestli tam není chybová hláška). A, samozřejmě, musíte nainstalovat i všechny původní ovladače nebo DirectX, programy, hry a vlastně všechno původní - instalací se to dostane do registru OS (jen kopírování mnohdy nestačí). Ale, po instalaci už můžete data ve složkách těch her nebo programů kopírovat (přepisovat) ze starého HDD.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 11:10
avatar

k tý záchraně dat (záložek) z Mozilly (nebo i Outlooku) se vrátím pozdějc; k idei přeinstalace OS na starý disk: pointa akce by měla být v tom, že potom se mi obnoví ten Outlook, Mozilla, příp. další program, z jehož nastavení bych chtěl něco zachovat - pak by se už víceméně lehce dala řešit ta záloha z nich, resp. stažení potřebných dat, a pak následné přeformátování starého disku atd...;
nerozumím tomu, co fatálního (z hlediska spadlého disku) se stalo tím, že jsem nainstaloval Win (ano, jde o tu samou verzi - jen se bohužel jako původní instalace (mimochodem přeinstalovával jsem to dřív už víckrát) nechová - viz ty podivnosti Win) na jiný disk - na tom původním se přece nic nezměnilo (?); - např. v okamžiku, když dám ten nový disk pryč, bude situace úplně stejná jako na začátku (?)... ("fatální" snad může být jenom to, že mi budou přibývat data na "novém" Outlooku (na novém disku), nebo si budu (na nový disk) vůbec instalovat další programy, který pak budu chtít zachovat, pokud bych se chtěl vrátit na ten starý disk...)

doplněno 26.03.14 14:23:

jasně, já bych kopíroval, ale v tom je právě ten problém, že jaksi nevím jak (u tý Mozilly se na to, jak jsem napsal, podívám, až budu mít větší časový prostor), u toho Outlooku to koukám bude ještě složitější, u nějakýho dalšího programu už radši ani nemluvě...)
proto ta idea obnovení OS na původním disku (že si napřed zkopíruju jinam všechny datový soubory a že pak (po vytažení toho co potřebuju) si disk spánembohem zformátuju, je celkem jasný, jasný není, jak si zkopírovat maily+adresy z Outlooku, záložky z Mozilly, případně nějaký nastavení nahrávání z programu pro příjem rozhlasu...)
(a ano, ze starého disku OS nenajede, a ani jsem nenašel způsob, jak něco v těch win opravit, aby se dal disk spustit, tak jsem si prostě win nainstaloval na jiný disk, a tudíž se i na ten starý dostanu, jen k těm programům se nedostanu...)

doplněno 27.03.14 13:47:

těžká záhada u Mozilly: tak jsem se pokusil překopírovat napřed jen obsah složky default (v podsložce to mělo jen jeden maličkej soubor channel-prefs.js) - žádná změna, a potom jsem překopíroval do "nový" Mozilly úplně všechno z adresáře Mozilla Firefox "starý" Mozilly (pochopitelně z "nový" Mozilly jsem napřed z adresáře odsunul vše původní) - výsledek? - opět nic, Mozilla (po restartu PC) vesele ukazovala jen těch pár novejch záložek z "nový" Mozilly, žádný starý záložky se nekonaly... (musí to bejt někde jinde než v přetahovaném mozillím adresáři...)

Datum: 25.03.14 19:41
avatar

V první řadě bych si položil otázku, proč instalovat zastaralý a nepodporovaný systém a nezkusit třeba linux

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 19:51
avatar

Záložky FF se nachází ve složce s uživatelským profilem, kterou si můžeš bez problémů zkopírovat. Bohužel už nevím, kde je, FF jsem odinstalovat, hledej složku s názvem [něco].default (filtr .default nebo *.default). U Outlooku by to mělo jít taky, ten jsem ale nikdy nepoužíval, takže nevím, kde je ten profil uložený (Google pomůže). Pokud poslechneě kolegu @jethro (což vřele doporučuji, jen bych kvůli vzhledu volil Kubuntu), složku s profilem FF lze normálně zkopírovat do linuxové verze a Thunderbird (nebo jiný klient, kterého si zvolíš), by měl umět import z Outlooku.

A ujisti se, že v BIOSu není u SATA nastaven režim IDE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 22:14

Zdarec, popíšu snad srozumitelně přenášení dat mezi outlookama (i různých dat vydání)

Vybrat- Soubor-import export-exportovat do souboru-soubor osobních složek(PST)-(třeba )kontakty-vybrat kam uložit (třeba na plochu)-uložit jako backup.pst.-dokončit.

Uložíte soubor backup .pst

V novém outlooku obráceně: soubor-import export-import z jiného programu nebo souboru-soubor osobních složek(PST)-importovat soubor(ten backup kam jste ho uložil)-dokončit.

Takto se postupuje pro všechny složky.

Snad Vám to pomúže vyřešit aspoň část Vašich problémů.

doplněno 25.03.14 22:18:

takto si ukládám zálohu kontaktů apod. již mnoho let a nezaskočí mne třeba nutná přeinstalace, a ztráta adres,kontaktů a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 03:22
avatar

no, dík za odpovědi, ke kterým se v klidu ještě vrátím, zatím jsem je jen přelítnul (trochu mě překvapilo, že mně nikdo nenavrhnul, abych si zkusil znovu nainstalovat ty Win na ten původní spadlej disk - napřed nějaká přeinstalace nebyla možná (aspoň mně se nepodařilo se dostat do fáze, kdy bych se o ni mohl pokusit) - disk prostě začal nabíhat jako normálně, bezproblémově, jenže v jistý fázi spadnul; teď, když už není systémovej, tak přístupnej je...;
teda ne že bych konkrétně věděl, jak to udělat (a jestli to je nejvhodnější, nebo vůbec myslitelný postup), jen mě to napadlo...

Datum: 26.03.14 04:38
avatar

Jestli Vás disk začal zlobit, je lepší napřed zazálohovat všechna data a pak teprve se pokusit HDD přeformátovat a nainstalovat znovu OS. Disk nemusí být úplně v pořádku, takže bych radši moc neriskovala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 11:33
avatar

Souhlas, muzete si vytvorit pred experimentovanim bitovou kopii disku, tak alespon budete mit zalohu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 11:07

No a než budete přeinstalovávat, tak pokud se dostanete do Outlooku tak si proveďte tu zálohu (backup), a samozřejmě u všeho o co nechcete přijít , ale to jistě víte sám.

Zdarec.

doplněno 26.03.14 11:09:

Jo Ivzez už to dala přede mnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.