Půjde opravit napájecí konektor a za kolik?

Od: Datum: 05.05.14 10:48 odpovědí: 8 změna: 06.05.14 08:46

Mám starší All in One počítač a nechci ho ještě vyhodit, protože je ještě slušně silný a má veškerou výbavu, ale problém je u napájecího konektoru jak na straně počítače, tak napájecího zdroje (viz fotky). Může mi tu někdo napsat, jestli to bude velký problém a vysoká cena (moje představa do 500Kč) dát opravit takto rozžvýkaný konektory? Jde o nějaký 4pin konektor a klidně by mi nevadila oprava na pevné propojení. A jestli to poslat do nějakého PC servisu nebo to dát do nějakého místního elektro servisu? Všem díky za doporučení

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.14 10:51
Pajka, izolacka a sám to udelas natvrdo zadaco ;)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.14 10:52
Najdi si v okolí nějakého bastlíře, tohle pro něj bude práce na pár minut a za pivo.

Datum: 05.05.14 11:04

I když to už nemá napájecí kontakt?

Od: praivo2
Datum: 05.05.14 11:33

Já bych ti to klidně udělal, ale z Chebska asi nejsi. Ale někdo jiný z poradny je k tobě možná blíž, zeptej se.

Od: buss®
Datum: 05.05.14 11:04

Já bych si to udělal aá, ale myslím jak píšete, že na to nemáte. Takže někoho dobře znalého najít, či ten servis. Na zdroji je zřejmě kabel do konektoru natvrdo, takže nový kabel. Cena v servisu ...?

doplněno 05.05.14 11:14:

Jak se dívám na svůj zdroj, tak je nerozebiratelný, snad rozloupnout a zalepit.

Od: au1
Datum: 05.05.14 11:07

jaký jsou parametry zdroje? V, A? za 5 stovek MOŽNÁ koupíte i novej

Datum: 05.05.14 12:49

Koupil bych samce a samičku klasický konektor DIN 5 kolík. Ze zdroje odstřihnul původní vadného samce a drátky naletoval na kolíky DIN samce (prostřední kolík vynecháte). Samičku přiděláte na počítač a shodně naletujete původní drátky z PC. Zvládnete sám.

Datum: 06.05.14 08:46

Takže zítra asi udělám, že opatrně vytáhnu ten upadlej kus konektoru od adaptéru
Pak koupim za 35Kč v eshopu tento skládací konektor a vše dám jednomu známému (ještě to neví :-D), ať mi
na ten adaptér přidělá tento nový konektor. Asi takhle to bude nejlepší řešit?

Protože nový adaptér jsem našel za 1600-2000Kč :-D
http://www.tme.eu/cz/details/pc-mdp-402-4p/konektory-dc/#

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.